Novinka na Slovensku: Google spustil službu Play Pass! Čo všetko ponúka?

Google Play Pass je službou, ktorá vám za pravidelný mesačný poplatok dovolí používať niekoľko stoviek prémiových aplikácií a hier.

Google Play Pass je službou, ktorá vám za pravidelný mesačný poplatok dovolí používať niekoľko stoviek prémiových aplikácií a hier.

Aplikácie a hry zaradené do katalógu Google Play Pass neobsahujú žiadne reklamy ani mikrotransakcie. Služba na Slovensku stojí 4,99 eur mesačne, resp. 29,99 eur ročne. Obsah je možné zdieľať s piatimi členmi rodiny.

Služba bola spočiatku dostupná len v USA, neskôr sa rozšírila do ďalších 9 krajín. Od dnešného dňa ju Google otvára pre používateľov z ďalších 24 krajín vrátane Slovenska a Českej republiky.

O aktuálnom rozširovaní dostupnosti informuje web AndroidPolice. Aktualizovaný zoznam podporovaných krajín je zverejnený aj na stránke technickej podpory Google.

Play Pass môžeme považovať za konkurenciu k Apple Arcade, hoci je služba od Apple primárne zameraná na hry. Stojí rovnako – 4,99 € mesačne. Google ponúka aj popredné aplikácie na upravovanie fotiek a videí, čítanie e-kníh, kancelárske a bezpečnostné aplikácie a množstvo ďalších nástrojov.

Ponuku Play Pass by ste mali vidieť priamo v aplikácii obchodu Play, v jeho bočnom menu, kde sa nachádzajú odbery, upozornenia, nastavenia a iné položky. Nám sa zatiaľ nezobrazuje. Predpokladáme, že sprístupnenie prebieha postupne.

Službu si bude môcť vyskúšať každý, a to vďaka bezplatnému, časovo ohraničenému skúšobnému obdobiu.