Alza opäť šokuje: Začala účtovať percentuálny poplatok za platbu kartou

Predajcovia naprieč svetom sa snažia čo najlepšie optimalizovať tok peňazí a eliminovať akékoľvek výdavky, ktoré môžu. To isté spravila aj slovenská Alza.

Predajcovia naprieč svetom sa snažia čo najlepšie optimalizovať tok peňazí a eliminovať akékoľvek výdavky, ktoré môžu. Výnimkou nie je ani česká Alza, ktorá v septembri aj na Slovensku spravila zásadný krok, informoval server DSL.

Nepríjemná „novinka“ sa týka platieb firemnými platobnými kartami. Na prvý pohľad pohodlná voľba zaplatenia za tovar so sebou prináša nepríjemný poplatok, ktorý sa podľa výšky objednávky môže vyšplhať aj na niekoľko desiatok eur. Za jednu objednávku.

Ako server DSL uvádza, poplatok je percentuálny a pravdepodobne sa líši podľa vydavateľa karty. Spomínajú sa hodnoty od 1,41 % až na viac ako 2 %. To pri objednávke vo výške 1 000 € môže znamenať, že navyše zaplatíte 14 € až viac ako 20 € len za zaplatenie kartou.

Alza tvrdí, že poplatok preniesla na plecia zákazníkov kvôli tomu, aby vyvinula tlak na kartové asociácie a vydavateľov platobných kariet. Vysoké poplatky za zaplatenie platobnou kartou pri firemných kartách nie sú zastropované tak, ako poplatky pri osobných kartách.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Internetový obchod zavedenie poplatkov spustil najskôr v Česku, v septembri aj na Slovensku. Zatiaľ nie je isté ako dlho môže trvať. Každopádne si treba dať pozor a v prípade možnosti platiť iným spôsobom, napríklad prevodom na účet, ktorý spoplatnený nie je.

Total
56
Zdieľaní
Total
56
Zdieľať