TomTom GO: V Huawei AppGallery pribudla ďalšia navigačná aplikácia

Keďže nové smartfóny od Huawei neobsahujú aplikácie a služby od Google, ich používatelia musia hľadať alternatívy. Nechýba len YouTube alebo Gmail.

Keďže nové smartfóny od Huawei neobsahujú aplikácie a služby od Google, ich používatelia musia hľadať alternatívy. Nechýba len YouTube alebo Gmail. Nemenej podstatné sú Mapy Google, ktoré patria medzi najobľúbenejšie.

Ak si odmyslíme rôzne nadstavbové a sociálne funkcie a program Miestni sprievodcovia, Mapy od Google slúžia hlavne ako kvalitná navigácia pre vodičov, chodcov, ale aj cyklistov. Okrem toho zobrazujú podrobnosti o hromadnej doprave.

Úlohu spoľahlivej navigácie v ekosystéme Huawei AppGallery zastupuje slovenská aplikácia Sygic. V apríli tohto roka pribudlo ďalšie vítané riešenie, a to mapy HERE WeGo. Výber spomedzi navigačných aplikácií sa v posledných dňoch rozšíril o ďalší produkt.

V obchode Huawei AppGallery nájdete aplikáciu TomTom GO. Ponúka offline mapy, prehľadnú navigáciu s upozorneniami v reálnom čase, pravidelné aktualizácie a rôzne asistenčné funkcie.

TomTom

Navigácia TomTom GO má jednu malú nevýhodu. Nie je bezplatná. Vyskúšať si ju môžete na 30 dní zadarmo, potom si však musíte zvoliť predplatné. Našťastie nie je drahé. Stojí 1,99 eur mesačne, poprípade 8,99 eur na polroka alebo 12,99 eur na rok.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli novú lítium-sírovú batériu: Ponúka 5-krát väčší dojazd a vystačí na 10 rokov prevádzky!

Huawei uzavrel so spoločnosťou TomTom dohodu, na základe ktorej môže čínsky výrobca využívať jej mapy, dopravné informácie a ďalšie súvisiace podklady v aplikáciách pre smartfóny. O partnerstve v januári informoval Reuters.

TomTom je spoločnosťou so sídlom v Holandsku, sankcie zo strany americkej vlády sa jej teda netýkajú.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať