Samsung má na budúci rok chystať tri skladacie smartfóny. Dočkáme sa aj podpory pre S Pen

Samsung nám má budúci rok ponúknuť tri, ak nie aj viac, skladacie smartfóny. Konkrétne je reč o Galaxy Z Fold Lite, Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Fold S.

Samsung môže budúci rok vydať až tri skladacie smartfóny. Informátor vystupujúci ako @hwangmh01 tvrdí, že juhokórejský gigant aktuálne pripravuje Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold Lite a Galaxy Z Fold S.

Galaxy Z Fold 2

V prípade prvého spomenutého zariadenia má ísť o priameho nástupcu Galaxy Z Fold 2, ktorý bol predstavený počas podujatia Galaxy Unpacked na začiatku tohto mesiaca. Má byť vybavený vrstvou ultra tenkého skla (UTG), ktorá pokryje hlavný displej.

Od tohtoročného modelu sa má odlišovať podporou pre S Pen, čo môže viesť k vyššej cenovke. Prítomnosť tejto podpory bola údajne plánovaná aj pre Galaxy Z Fold 2, ten však neprešiel kľúčovým testovaním. Výrobca skúšal rôzne možnosti, použil polyamid aj implementáciu hrubšieho skla. Výsledok bol však vždy rovnaký.

Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku, kde sme taktiež uviedli, že si na podporu pre S Pen v rámci skladacích smartfónov budeme musieť počkať do budúceho roku. A vyzerá to, že budúci rok sa jej aj skutočne dočkáme.

TIP REDAKCIE
Šifrovanie komunikácie v aplikáciách Messenger a Instagram sa odkladá

Galaxy Z Fold Lite

O Galaxy Z Fold Lite sme prvýkrát mali možnosť počuť ešte v máji, píše server Android Central. Výrobca má pri tomto modeli použiť bezfarebný polyamid, podobne ako pri pôvodnom Galaxy Fold.

Ako naznačuje samotný názov, Galaxy Z Fold Lite má byť odľahčenou verziou Galaxy Fold, čo znamená, že ponúkne podobný dizajn. O špecifikácii jeho výbavy však zatiaľ nevieme vôbec nič.

Zatiaľ teda vieme len to, že sa môže predávať za cenu okolo 900 amerických dolárov a že má debutovať niekedy na začiatku budúceho roka.

Galaxy Z Fold S

Tretí plánovaný model, Galaxy Z Fold S, sa má vyznačovať futuristickým dizajnom. Jeho hlavný displej sa údajne bude môcť skladať dvoma spôsobmi, dnu i von. A to je viac-menej všetko, čo o tomto kúsku vieme. Viac sa zrejme dozvieme v priebehu najbližších mesiacov.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať