Microsoft Flight Simulator bude podporovať virtuálnu realitu, aktualizácia má doraziť na jeseň

Aktualizácia, ktorá do hry pridá podporu pre VR, sa nebude skrývať za žiadnymi poplatkami, a teda bude dostupná úplne pre všetkých.

Microsoft nám už 18. augusta prinesie dlho očakávané pokračovanie svojej legendárnej hernej série leteckých simulátorov. Microsoft Flight Simulator ponúkne nielen vyšperkovanú grafiku, ale aj nové lietadlá či letiská. To však stále nie je všetko.

Spoločnosť totiž oficiálne potvrdila, že časom vydá aktualizáciu, ktorá do hry prinesie podporu pre virtuálnu realitu, skrátene VR. Ďalšou skvelou správou je, že táto aktualizácia sa nebude skrývať za žiadnymi poplatkami, a teda bude dostupná úplne pre všetkých. Na novinku upozornil Tom’s Hardware.

Podpora pre VR by sa mala stať súčasťou hry niekedy počas jesene, Microsoft nám zatiaľ neposkytol konkrétny dátum. Horšou správou je, že spočiatku budú podporované len zariadenia WMR (Windows Mixed Reality) a HP Reverb G2 headsety. Netreba sa však obávať, spektrum podporovaných zariadení sa časom rozšíri.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu

Ako sme už informovali v jednom z našich predošlých článkov, MFS dorazí v troch verziách, ktoré sa budú odlišovať nielen počtom dostupných lietadiel či letísk, ale aj cenou. Štandardný a zároveň najlacnejší variant sa bude predávať za cenu 69,99 €, zatiaľ čo prémiová a najdrahšia edícia bude stáť až 129,99 €.

Microsoft samozrejme myslel aj na milovníkov fyzických kópií, čo znamená, že fanúšikovia MFS si budú môcť hru nainštalovať aj zo starých známych DVD nosičov. Jediný háčik – bude ich 10. Téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Ako sme už spomenuli vyššie, na hru už nebudeme čakať dlho. Microsoft Flight Simulator debutuje 18. augusta, čiže presne o dva týždne.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať