Xiaomi chystá výkonný smartfón: Poháňať ho však nebude Snapdragon ale čipset Dimensity 1000+

Smartfón údajne môže debutovať ako Redmi K30 Ultra. Názov sa objavil v prostredí rozhrania MIUI 12, po boku kódového označenia “cezanne”.

Čínsky výrobca Xiaomi môže v blízkom období uviesť na trh novú vlajkovú loď. Až doposiaľ sme však o nej nevedeli takmer nič, iba že ju zrejme nepoženie čipset od Qualcomm, ale od MediaTek.

Dnes sa ale vďaka serveru Android Authority dozvedáme nové informácie nielen o možných špecifikáciach, ale aj názve.

Redmi K30 Ultra?

Aby sme boli presnejší, smartfón údajne môže debutovať ako Redmi K30 Ultra. Názov sa objavil v prostredí rozhrania MIUI 12, po boku kódového označenia “cezanne”.

To nám naznačuje, že pripravovaná vlajková loď bude vybavená vysúvacím selfie fotoaparátom, pričom na zadnej strane sa má nachádzať zostava štyroch snímačov na čele so 64 Mpx objektívom. Azda najväčšou zmenou však bude pohon, o ktorý sa má postarať čipset Dimensity 1000+. Ani jeden model z radu Redmi K30 totiž nepoháňa čipset od MediaTek.

Vlajková loď alebo vyššia stredná trieda

Názov zariadenia naznačuje, že pôjde o špičkovú výkonnú vlajkovú loď. Vylúčená však nie je ani možnosť, že smartfón poputuje do vyššej strednej triedy.

Keďže bude Redmi K30 Ultra poháňaný novým čipom o MediaTek, je pravdepodobné, že ponúkne LCD displej s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz. A ako sme už spomenuli vyššie, v oblasti optiky sa môžeme tešiť na 64 Mpx hlavný snímač.

TIP REDAKCIE
Oprávnenia aj widgety: Google prináša do Android smartfónov nové funkcie

Poco F2 Pro s vyššou obnovovacou frekvenciou?

Ostatne však smartfón môže ponúknuť rovnakú alebo veľmi podobnú výbavu ako Redmi K30 Pro či K30 Pro Zoom. To znamená, že okrem nového čipsetu bude jediným výraznejším rozdielom zrejme len obnovovacia frekvencia.

Redmi K30 Pro disponuje rovnakou výbavou ako Poco F2 Pro, ktorý je veľmi populárny aj na našom trhu. Zariadenie je vybavené 6,67-palcovým FHD+ OLED displejom s HDR 10, 6/8 GB LPDDR5 RAM, 128/256 GB UFS 3.1 úložiskom a 4 700 mAh batériou s podporou pre 30 W nabíjanie.

Zostava fotoaparátov na zadnej strane obsahuje 64 Mpx hlavný snímač, 13 Mpx širokouhlý senzor, 5 Mpx teleobjektív a 2 Mpx hĺbkového snímača. Do ich kompetencie spadá aj podpora pre natáčanie 8K videí.

Stále však treba mať na vedomí, že zatiaľ ide len o špekulácie, nie o spoločnosťou potvrdené informácie. Očakávame, že sa o smartfóne dozvieme viac v priebehu nasledujúcich dní či týždňov.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať