iPhone XS

iPhone 12 Pro okúzli videom. Namiesto 8K môže ponúknuť 4K pri 120 alebo 240 FPS

Nie je žiadnym tajomstvom, že natáčanie videí zvládajú spomedzi všetkých smartfónov najlepšie zariadenia iPhone spoločnosti Apple.

Nie je žiadnym tajomstvom, že natáčanie videí zvládajú spomedzi všetkých smartfónov najlepšie zariadenia iPhone spoločnosti Apple. Očakávaná generácia iPhone 12 môže posunúť latku ešte vyššie.

Niektorí konkurenční výrobcovia do svojich vlajkových modelov implementovali možnosť natáčať videá v 8K rozlíšení. Po technologickej stránke určite zaujímavá vec, po tej spotrebiteľskej až tak nie.

V súčasnosti nie je dôvod na to, aby si niekto kupoval smartfón len kvôli tomu, že dokáže natáčať 8K videá.

TIP REDAKCIE
Čo je to 8K? Ďalší krok v evolúcii ultravysokého rozlíšenia prichádza medzi ľudí

8K video pravdepodobne obíde očakávaný modelový rad smartfónov iPhone 12. Dve najlepšie vybavené verzie, iPhone 12 Pro a 12 Pro Max, ale môžu ponúknuť 4K video so snímkovaním 120 a až 240 FPS.

iphone 11 pro
Vlani vzniklo krátke video zaznamenané na iPhone 11 Pro, ktoré natočil režisér David Leitch (John WickDeadpool 2).

Tvrdí to známy informátor Max Weinbach, ktorý rozobral aplikáciu fotoaparátu z vývojárskej verzie systému iOS 14. V zdrojovom kóde našiel reťazce, ktoré odkazujú na nové režimy pre záznam videa.

To, že Apple skutočne interne testuje 4K 120 FPS a 4K 240 FPS režim následne Maxovi Weinbachovi potvrdil zdroj z prostredia výrobcu.

Zároveň sa špekuluje o tom, že Apple osadí smartfóny iPhone 12 novou 3D kamerou – tzv. LiDAR snímačom, ktorý si odbil premiéru v tablete iPad Pro (2020).

Rodinu iPhone 12 poženie extra výkonný čipset Apple A14 Bionic, ktorý si určite dokáže poradiť so záznamom videa pri takto vysokom snímkovaní. Veríme, že sa aktuálne špekulácie skôr či neskôr potvrdia.

Nový rad smartfónov iPhone 12 by sme mali spoznať v obvyklom termíne, niekedy na jeseň tohto roka. Najpravdepodobnejší je september alebo október.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať