Ďalší smartfón poháňaný novým čipom od MediaTek? Spadať má pod Xiaomi alebo Redmi

Debutovať môže už v júli.

0
Foto: Xiaomi

Spoločnosť MediaTek v máji predstavila svoj nový čipset s označením Dimensity 1000+ 5G. Ide o vylepšenú verziu modelu Dimensity 1000, ktorá sa neskôr toho istého mesiaca objavila v interiéri IQOO Z1. Procesor údajne už čoskoro zamieri do ďalšieho zariadenia, tentokrát však od Xiaomi alebo Redmi, informuje Gizmochina.

Na možnú implementáciu čipu Dimensity 1000+ do prichádzajúceho zariadenia značky Xiaomi či Redmi upozornil renomovaný informátor Digital Chat Station, a to prostredníctvom čínskej siete Weibo. Ostatné špecifikácie zatiaľ neoficiálneho smartfónu nám však nepriblížil.

Zdroj: Digital Chat Station/Weibo (via Gizmochina)

Dimensity 1000+ pracuje so 4 jadrami Cortex-A77 s taktom 2,6 GHz a 4 jadrami Cortex-A55 s taktom 2 GHz. Jeho kapacity zahŕňajú podporu pre FHD+ rozlíšenie či obnovovaciu frekvenciu o výške 144 Hz.

Zatiaľ neznáme zariadenie môže ponúknuť 144 Hz displej

Informátor pred časom špekuloval ohľadom zatiaľ neznámeho smartfónu od Xiaomi, ktorý má z prednej strany pokrývať displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou. Je teda pravdepodobné, že predmetný čipset poženie práve toto zariadenie. Debutovať by údajne mohlo už počas júla.

A cena? Žiaľ aj o tej môžeme zatiaľ len polemizovať. Zdroj uvádza, že nadchádzajúce zariadenie od Xiaomi alebo Redmi, ktoré poženie Dimensity 1000+, by sa po debute mohlo predávať za približne 2 000 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na 250 eur.

Ani jedna z uvedených značiek však existenciu zariadenia vybaveného novým čipom od MediaTek doposiaľ nepotvrdila. Ak sa však na takom zariadení skutočne pracuje, bližších informácií by sme sa mohli dočkať v priebehu najbližších dní či týždňov.