xiaomi mi 10 pro tit

Ďalší smartfón poháňaný novým čipom od MediaTek? Spadať má pod Xiaomi alebo Redmi

Nový procesor od MediaTek, Dimensity 1000+, údajne už čoskoro zamieri do ďalšieho zariadenia, tentokrát však od Xiaomi alebo Redmi.

Spoločnosť MediaTek v máji predstavila svoj nový čipset s označením Dimensity 1000+ 5G. Ide o vylepšenú verziu modelu Dimensity 1000, ktorá sa neskôr toho istého mesiaca objavila v interiéri IQOO Z1. Procesor údajne už čoskoro zamieri do ďalšieho zariadenia, tentokrát však od Xiaomi alebo Redmi, informuje Gizmochina.

Na možnú implementáciu čipu Dimensity 1000+ do prichádzajúceho zariadenia značky Xiaomi či Redmi upozornil renomovaný informátor Digital Chat Station, a to prostredníctvom čínskej siete Weibo. Ostatné špecifikácie zatiaľ neoficiálneho smartfónu nám však nepriblížil.

digital chat station dimensity 1000
Zdroj: Digital Chat Station/Weibo (via Gizmochina)

Dimensity 1000+ pracuje so 4 jadrami Cortex-A77 s taktom 2,6 GHz a 4 jadrami Cortex-A55 s taktom 2 GHz. Jeho kapacity zahŕňajú podporu pre FHD+ rozlíšenie či obnovovaciu frekvenciu o výške 144 Hz.

Zatiaľ neznáme zariadenie môže ponúknuť 144 Hz displej

Informátor pred časom špekuloval ohľadom zatiaľ neznámeho smartfónu od Xiaomi, ktorý má z prednej strany pokrývať displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou. Je teda pravdepodobné, že predmetný čipset poženie práve toto zariadenie. Debutovať by údajne mohlo už počas júla.

TIP REDAKCIE
Ľudia opäť nesklamali: Na Mars sme vraj omylom dotiahli invazívny život

A cena? Žiaľ aj o tej môžeme zatiaľ len polemizovať. Zdroj uvádza, že nadchádzajúce zariadenie od Xiaomi alebo Redmi, ktoré poženie Dimensity 1000+, by sa po debute mohlo predávať za približne 2 000 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na 250 eur.

Ani jedna z uvedených značiek však existenciu zariadenia vybaveného novým čipom od MediaTek doposiaľ nepotvrdila. Ak sa však na takom zariadení skutočne pracuje, bližších informácií by sme sa mohli dočkať v priebehu najbližších dní či týždňov.

Total
0
Zdieľaní