TSMC dodá Apple 80 miliónov kusov čipu A14. Poháňať bude tohtoročné iPhony

Prečo Apple získa tak obrovské množstvo čipov, keď plánuje expedovať maximálne 20 miliónov iPhonov? Na túto otázku žiaľ neexistuje jasná odpoveď.

Spoločnosť Apple má neskôr tohto roku predstaviť novú sériu smartfónov iPhone 12. Všetky zariadenia bude poháňať 5 nm čipset A14, o ktorého výrobu sa stará spoločnosť TSMC.

V jednom z našich nedávnych článkov sme vás informovali, že Apple plánuje tento rok expedovať približne 15 až 20 miliónov nových iPhonov, čiže len polovicu z počtu, o ktorom sa špekulovalo pôvodne.

Ako však píše server Gizmochina, spoločnosť TSMC údajne aj napriek tomu plánuje ešte tento rok Apple dodať zhruba 80 miliónov modelov čipu A14. O novinke ako prvý informoval @L0vetodream, a to prostredníctvom siete Twitter.

Prečo teda Apple získa tak obrovské množstvo čipov, keď plánuje expedovať maximálne 20 miliónov iPhonov? Na túto otázku neexistuje jasná odpoveď, no zdroj uvádza, že spoločnosť môže čipy implementovať do svojich nových modelov iPad Pro. Táto možnosť však vyzerá byť veľmi nepravdepodobná.

TIP REDAKCIE
Ľudia minuli na mobilné aplikácie 133 miliárd dolárov, najpopulárnejší je TikTok

Musíme ale poznamenať, že informácia je aktuálne považovaná ako únik, preto zatiaľ nebola uznaná ako oficiálna.

iPhony dorazia bez slúchadiel aj nabíjačky

Tohtoročný rad iPhone 12 prinesie niekoľko zmien. Skvelou správou je, že zariadenia ponúknu špičkový výkon a podporu pre 5G siete. No na druhú stranu, čo mnohých rozhodne neteší, v krabičke nenájdeme slúchadlál EarPods a ani nabíjačku.

Očakávané špecifikácie radu iPhone 12 – via MacRumors
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať