Dodávatelia varujú: Apple tento rok predá výrazne menej iPhonov. Očakávajú len polovicu

Pôvodne sa špekulovalo, že americký gigant do konca expeduje približne 30 až 40 miliónov modelov. Po novom to však zrejme bude o polovicu menej.

Spoločnosť Apple má už túto jeseň na trh uviesť svoju najnovšiu sériu smartfónov známu ako iPhone 12. Pôvodne sa špekulovalo, že americký gigant do konca expeduje približne 30 až 40 miliónov modelov, avšak podľa novej správy od publikácie DigiTimes to bude o polovicu menej.

Ako píše server Gizmochina, vo výsledku to môže vyzerať tak, že Apple do konca tohto roka expeduje len 15 až 20 miliónov kusov z najnovšej série.

V spomenutej správe stojí, že partnerské dodávateľské reťazce nie sú v súvislosti s prvými 5G iPhonami príliš optimistické. Keďže bude tento rok smartfónov menej, vyostruje sa aj konkurencia medzi samotnými dodávateľmi.

Taiwanské spoločnosti pomaly prichádzajú o post monopolu

Apple sa dlhší čas spoliehal výhradne na výrobcov z Taiwanu, avšak po novom sa často obracia aj na Čínu, a to najmä kvôli výrobe iPadov, Apple Watch a AirPods. Pre taiwanské spoločnosti má ísť o “rastúcu hrozbu”, keďže sa im pomaly končí éra monopolu.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

Spoločnosť sa podľa všetkého rozhodla diverzifikovať svoj dodávateľský reťazec kvôli zníženiu nákladov, prerozdeleniu výrobného risku a lepšiemu dosahu na čínsky trh.

Avšak presný dôvod, prečo sa tento rok expeduje citeľne nižší počet iPhonov, je neznámy. Koniec koncov, môže to byť čisto kvôli pandémii, ktorá počas posledných mesiacov ťažko ranila svetovú ekonomiku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať