Apple má na budúci rok chystať iPad Pro s podporou 5G sietí

Pripravovaný tablet z dielne spoločnosti Apple má byť z prednej strany pokrytý Mini-LED displejom, pod ktorým svoje miesto zaujme čipset A14X.

Spoločnosť Apple aktuálne neponúka žiadne zariadenie, ktoré by disponovalo podporou 5G sietí. To sa však ešte tento rok zmení, a to formou debutu série iPhone 12, pričom budúci rok má 5G konektivita zamieriť aj do iPadov.

Ako píše server Ubergizmo, podľa čerstvej informácie, o ktorú sa s nami prostredníctvom siete Twitter podelil užívateľ @L0vetodream, má Apple počas prvej alebo druhej štvrtiny budúceho roku vydať iPad Pro s podporou 5G sietí.

Nehovorí však len o konektivite. V súvislosti s budúcoročným iPad Pro uvádza, že tablet bude z prednej strany pokrytý Mini-LED displejom, pod ktorým svoje miesto zaujme čipset A14X.

Toto tvrdenie súladí s jedným z nedávnych článkov, v ktorom sme vás informovali, že Apple plánuje investovať približne 308 miliónov € do výstavby novej tchajwanskej továrne zameranej na produkciu Mini-LED a Micro-LED displejov. Novým typom displeja má byť do konca roka 2021 vybavených až 6 zariadení, a to 14 a 16-palcové modely MacBook Pro, 12,9-palcový iPad Pro, 10,2-palcový iPad a 7,9-palcový iPad Mini.

Môžeme si všimnúť, že medzi 6 spomenutými zariadeniami je len jediný iPad Pro. Je teda vysoko pravdepodobné, že budúcoročný model s podporou 5G sietí bude vybavený 12,9-palcovým displejom.

Jeho debut má byť naplánovaný na prvú polovicu budúceho roku. Očakávame, že sa ďalšie informácie ohľadom pripravovaného produktu dozvieme v priebehu najbližších mesiacov.