OnePlus Buds: Prvé plne bezdrôtové slúchadlá výrobcu stoja 89 €

Spoločnosť OnePlus predstavila okrem smartfónu Nord aj svoje vôbec prvé, plne bezdrôtové slúchadlá do uší. Podobne ako nový smartfón, aj slúchadlá prichádzajú na náš trh so sympatickou cenou.

Spoločnosť OnePlus predstavila okrem smartfónu Nord aj svoje vôbec prvé, plne bezdrôtové slúchadlá do uší. Podobne ako nový smartfón, aj slúchadlá prichádzajú na náš trh so sympatickou cenou.

Kto nechce do bezdrôtových slúchadiel investovať 3-cifernú sumu a zároveň sa chce vyhnúť extra lacným produktom menej zvučných značiek, OnePlus Buds môžu byť ideálnou voľbou. Hlavne teda pre vlastníkov smartfónov OnePlus.

Slúchadlá svojím tvarom neprekvapia. Dizajn s predĺženou vertikálnou základňou si osvojilo niekoľko výrobcov a výnimočné nie je ani puzdro pre nabíjanie v elegantnom zaoblenom tvare. OnePlus ale vzhľad vylepšil matnou povrchovou úpravou v troch farbách – modrej, šedej a bielej.

Foto: OnePlus

Slúchadlá sú ľahké, vážia 4,7 gramu, puzdro pre nabíjanie 37 gramov. Na začiatok hneď spomenieme, čo za 89 € určite nedostanete. Aktívne potláčanie okolitého hluku a bezdrôtové nabíjanie.

Výrobca do slúchadiel implementoval niečo, čo nazval „environmental noise cancellation”. Istú formu potláčania okolitého hluku teda slúchadlá majú, netreba sa však spoliehať na to, že dosiahne úrovne plnohodnotného ANC drahších modelov.

S absenciou bezdrôtového nabíjania sa dá pohodlne zmieriť. OnePlus Buds podporujú rýchle nabíjanie. Cez USB-C sa slúchadlá aj spolu s puzdrom nabijú do plnej kapacity za 80 minút.

Foto: OnePlus

Len 10 minút na nabíjačke stačí na to, aby dokázali slúchadlá reprodukovať hudbu celé 2 hodiny, resp. 10 hodín, ak zohľadníme následné dobitie v puzdre.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Pokiaľ slúchadlá nabijete úplne, dostanete 7-hodinovú výdrž pri počúvaní hudby a 4-hodinovú výdrž pri hlasových hovoroch. Dobíjanie v puzdre výdrž predĺži na celkových 30 hodín.

Slúchadlá sa pýšia 13,4 mm dynamickými meničmi, podporujú technológie Dolby Atmos a Dirac Audio, majú frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz, pripojenie Bluetooth 5.0 na vzdialenosť 10 metrov a praktickú funkciu Fast Pair (okamžité spojenie, vyhľadanie stratených slúchadiel, zobrazenie úrovne nabitia na smartfóne).

OnePlus Buds
Foto: OnePlus Buds

Plusom je čiastočná odolnosť voči vode na úrovni normy IPX4. K dispozícii je tiež klasické dotykové ovládanie. Stačí po slúchadlách poklepať alebo podržať prst, čím spustíte a pozastavíte prehrávanie hudby, prijmete hlasový hovor, aktivujete digitálnu asistenciu a podobne.

Aj keď OnePlus Buds vyzerajú ako univerzálne slúchadlá do každého vrecka, nie to úplne tak. Ich plný potenciál využijete len pri spojení so smartfónmi OnePlus.

Foto: OnePlus

Dirac Audio tuner je dostupný len pri prepojení so smartfónom OnePlus Nord. Dolby Atmos zase len s modelmi OnePlus 7/7 Pro, 7T/7T Pro a 8/8 Pro. Platí to aj pre potláčanie hluku alebo možnosť prispôsobiť si dotykové ovládanie (dvojité poklepanie).

Slúchadlá sú dostupné za spomínanú cenu v oficiálnom e-shope OnePlus na tejto adrese.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať