Xiaomi uvažuje nad novým spôsobom aktivácie funkcií v smartfónoch

Novým spôsobom aktivácie určitých funkcií má byť ťuknutie/poťukanie na zadnú stranu vybraných smartfónov. Starať sa o to má funkcia Back Tap.

Spoločnosť Google skorej tohto roka oznámila, že pracuje na novinke zvanej Columbus, ktorá má užívateľom sprístupniť novú možnosť aktivácie niektorých funkcií v smartfónoch.

Neskôr sme sa dozvedeli, že na podobnom vylepšení pracuje aj Apple, ktorý ju plánuje implementovať do svojho nového operačného systému iOS 14.

Xiaomi pripravuje Back Tap

K tejto dvojici sa údajne plánuje pridať tretia spoločnosť, konkrétne čínsky výrobca Xiaomi, informuje server Android Authority.

Novým spôsobom aktivácie určitých funkcií má byť poklepanie na zadnú stranu vybraných smartfónov. Možnosť bola spozorovaná v prostredí rozhrania MIUI 12.

Zdroj: XDA-Developers/Android Authority

Ako môžete vidieť na snímkach vyššie, v sekcii venovanej Back Tap si môžete nastaviť, čo za funkciu má konkrétny počet ťuknutí aktivovať. Medzi dostupnými možnosťami je napríklad snímka obrazovky, zapnutie fotoaparátu, rozdelenie obrazovky či zatvorenie aplikácií.

Zatiaľ nie je úplne jasné, kedy presne sa novinka dočká svojho debutu a ani či bude dostupná pre všetky zariadenia bežiace na MIUI 12, alebo len pre vybrané modely.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi na Slovensku spúšťa mobilné platby cez Mi Band 6 NFC

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať