Google nebude nič riskovať: Zamestnanci môžu z domu pracovať do júla 2021

Google neberie pandémiu nového koronavírusu na ľahkú váhu. Takmer všetkých 200 000 zamestnancov môže pracovať z domu až do budúceho roku.

Google neberie pandémiu nového koronavírusu na ľahkú váhu. Aj preto sa rozhodol, že všetkých 200 000 zamestnancov pracujúcich či už na plný úväzok alebo externe, bude pre firmu pracovať z domu. Informoval o tom The Wall Street Journal.

Podobné rozhodnutie spravilo aj niekoľko ďalších technologických spoločností, Google je však prvou z nich, ktorá oficiálne potvrdila, že aktuálne pravidlá predlžuje až do budúcoročného júla.

Podľa dostupných informácií mal Sundar Pichai, šéf materskej spoločnosti Google, Alphabet, zamestnancom zaslať email v pondelok. Rozhodnutie padlo po mítingu s ďalšími predstaviteľmi firmy na seniorských pozíciách. „Aby sme našim zamestnancom dali možnosť plánovať v predstihu, program dobrovoľnej práce z domu predlžujeme do 30. júna 2021. Ide o pozície, pri ktorých nie je problém práca z domu,“ povedal Pichai.

Google nedávno predstavil plán opätovného otvorenia svojich kancelárskych priestorov. Neskôr však zmenil rétoriku a fyzický návrat do kancelárie označil za dobrovoľný. Podľa Google je dôležité, aby mali zamestnanci k dispozícii fixné informácie. Žiť z týždňa na týždeň sa podľa Pichaia nedá, hlavne pri rodinách s deťmi, ktoré musia plánovať aj niekoľko týždňov dopredu.

TIP REDAKCIE
Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo

Pripomenieme, že situácia ohľadom pandémie nového koronavírusu je v Spojených štátoch stále mimoriadne vážna.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať