Google nebude nič riskovať: Zamestnanci môžu z domu pracovať do júla 2021

Šéf spoločnosti Alphabet, Sundar Pichai, zamestnancov informoval v pondelok.

0
Zdroj: www.the-emag.com

Google neberie pandémiu nového koronavírusu na ľahkú váhu. Aj preto sa rozhodol, že všetkých 200 000 zamestnancov pracujúcich či už na plný úväzok alebo externe, bude pre firmu pracovať z domu. Informoval o tom The Wall Street Journal.

Podobné rozhodnutie spravilo aj niekoľko ďalších technologických spoločností, Google je však prvou z nich, ktorá oficiálne potvrdila, že aktuálne pravidlá predlžuje až do budúcoročného júla.

Podľa dostupných informácií mal Sundar Pichai, šéf materskej spoločnosti Google, Alphabet, zamestnancom zaslať email v pondelok. Rozhodnutie padlo po mítingu s ďalšími predstaviteľmi firmy na seniorských pozíciách. „Aby sme našim zamestnancom dali možnosť plánovať v predstihu, program dobrovoľnej práce z domu predlžujeme do 30. júna 2021. Ide o pozície, pri ktorých nie je problém práca z domu,“ povedal Pichai.

Google nedávno predstavil plán opätovného otvorenia svojich kancelárskych priestorov. Neskôr však zmenil rétoriku a fyzický návrat do kancelárie označil za dobrovoľný. Podľa Google je dôležité, aby mali zamestnanci k dispozícii fixné informácie. Žiť z týždňa na týždeň sa podľa Pichaia nedá, hlavne pri rodinách s deťmi, ktoré musia plánovať aj niekoľko týždňov dopredu.

Pripomenieme, že situácia ohľadom pandémie nového koronavírusu je v Spojených štátoch stále mimoriadne vážna.