Pixel 4a versus iPhone SE: Renomovaný benchmark má jasného víťaza

Pixel 4a ťahá za kratší koniec, nakoľko sa o jeho pohon má starať čipset Snapdragon 730, ktorý sa jednoducho nemôže porovnávať s výkonom A13.

Svetoznáma spoločnosť Google nám mala svoj prémiový smartfón strednej triedy predstaviť ešte počas Google I/O. To však bolo kvôli pandémii koronavírusu zrušené, a tak musel byť debut Pixel 4a posunutý.

Odvtedy sme sa dočkali niekoľkých dátumov, kedy by zariadenie mohlo debutovať. Zatiaľ však stále čakáme.

Aj napriek tomu, že Pixel 4a zatiaľ nebol predstavený, vieme, čo od neho môžeme očakávať. Práve preto je možné ho ako-tak porovnať s jedným z jeho hlavných konkurentov. Reč je o tohtoročnom iPhone SE spoločnosti Apple.

Čo tvrdí benchmark?

Výsledky sú jasné a jednu stranu rozhodne nepotešia. Tou je Google. Ako píše publikácia T3.com, v prostredí benchmarku Geekbench 5 Pixel 4a získal len 551 (test na jedno jadro) a 1 655 (test na viac jadier) bodov, čo je žalostne málo oproti iPhone SE, ktorý získal 1 337 a 3 226 bodov. Smartfón od Apple za svoje vysoké skóre vďačí čipu A13, ktorý možno nájsť aj v interiéri radu iPhone 11.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix

Google Pixel 4a ťahá za kratší koniec, nakoľko sa o jeho pohon má starať čipset Snapdragon 730 od spoločnosti Qualcomm, ktorý sa jednoducho nemôže porovnávať s výkonom A13.

Procesor nie je všetko

Výsledky benchmarku však rozhodne neznamenajú, že Pixel 4a bude zlou voľbou. Smartfón síce neponúkne procesor vlajkovej lode, no nepochybne zažiari v oblasti fotoaparátu či softvéru.

Taktiež si treba uvedomiť, že Pixel 4a ešte nebol oficiálne predstavený, a tak Google zatiaľ nemal možnosť ukázať nám, čo všetko dokáže. Na pravé a férovejšie porovnanie si teda zrejme ešte nejaký ten piatok počkáme.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať