chrome

Plánovač sťahovaní: Google Chrome pre Android testuje zaujímavú funkciu

Túto čerstvú funkciu s istotou ocení každý jeden užívateľ s obmedzeným dátovým balíkom, ktorý si jednoducho nemôže dovoliť sťahovať čo chce a kedy chce.

Prehliadač Chrome pre systém Android testuje novú zaujímavú funkciu. Označiť ju môžeme aj ako plánovač sťahovaní, píše publikácia Android Authority.

Cieľom testovanej funkcie je užívateľom ponúknuť nové možnosti v rámci sťahovania súborov. Po novom je teda v prostredí Chrome pre Android možné nastaviť presný dátum a čas, kedy sa má sťahovanie začať. Okrem toho je taktiež možné určiť, či má proces prebiehať len v prípade, že je zariadenie pripojené na Wi-Fi.

Túto čerstvú funkciu s istotou ocení každý jeden užívateľ s obmedzeným dátovým balíkom, ktorý si nemôže dovoliť sťahovať čo chce a kedy chce. Tí, ktorí majú dát neúrekom, ju tak zrejme využijú len zriedka.

Zatiaľ je v štádiu testovania

Funkcia však zatiaľ nie je dostupná v stabilnej verzii, nakoľko sa aktuálne ešte len testuje. Vyskúšať si ju môžete v experimentálnej verzii (Canary) Google Chrome 86.

Ide o ďalšie šikovné vylepšenie, ktoré posilní postavenie Chrome na trhu s Android prehliadačmi. Aktuálne mu pripadá zhruba 60-percentný podiel.