Windows 10 sa zmení: Nová aktualizácia výrazne zmení ponuku Štart

Softvéroví inžinieri a grafickí dizajnéri Microsoftu momentálne usilovne pracujú na ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10.

Softvéroví inžinieri a grafickí dizajnéri Microsoftu momentálne usilovne pracujú na ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10. Tá bude dostupná už na jeseň a prinesie niekoľko veľkých zmien. Informoval o tom server Windows Insider, ktorý získal prístup k beta verzii s označením 19042.421.

Ide o relatívne prekvapujúcu informáciu, keďže vynovená ponuka Štart mala prísť až začiatkom budúceho roku. Očakávalo sa, že Microsoft si takmer všetky veľké zmeny už tradične nechá na jarný update, no opak je pravdou. Niektoré výrazné zmeny do Windows 10 zapracuje už teraz.

Štart ponúkne modernejší dizajn, ktorý bude lepšie kopírovať dizajnový jazyk Fluent Design. Zmení sa pozadie jednotlivých dlaždíc a ikoniek aplikácií, ktoré bude priehľadné. Podľa Microsoftu to zlepší čitateľnosť textu a vyzdvihne jednotlivé ikonky.

Všimnite si priehľadné pozadie ikoniek.

Microsoft výrazne vylepší aj prehliadač Edge. V ponuke aplikácií (Alt+Tab) budú jednotlivé karty zobrazené ako samostatné aplikácie a budete si môcť vybrať, ktorú zatvoriť alebo naopak otvoriť. Pôjde o voliteľnú funkciu, ktorá bude v základnom nastavení vypnutá.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Veľká aktualizácia má byť dostupná v októbri alebo začiatkom novembra 2020.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať