DxOMark si podal iPhone SE. Najsilnejšou stránkou smartfónu je práca s farbami

Známy rebríček sa rozhodol otestovať fotoaparáty stále čerstvého iPhone SE od spoločnosti Apple. Vo výsledku dosiahol skóre 101.

Známy rebríček DxOMark sa rozhodol otestovať fotoaparáty stále čerstvého iPhone SE od spoločnosti Apple. Vo výsledku dosiahol skóre 101, píše server GSMArena.

iPhone SE (2020), inak známy aj ako iPhone SE 2, je vybavený 12 Mpx hlavným fotoaparátom (f/1.8) s automatickým zaostrovaním, OIS a 5-násobným digitálnym priblížením. Na prednej strane sa nachádza selfie snímač s rozlíšením 7 Mpx (f/2.2).

iPhone SE (2020) v DxOMark – Zdroj: DxOMark

Ako sa mu darilo?

iPhone SE si viedol veľmi dobre v oblasti kontrastu i expozície, za čo môže predovšetkým automatické HDR od Apple. Fotoaparáty dokážu vytvárať kvalitné snímky ako v interiéri, tak i vonku, pričom si vedeli šikovne poradiť aj s tieňmi. Podľa DxOMark sa vyznačujú správnym vyvažovaním farieb a presnou saturáciou. Smartfón si vyslúžil pochvalu aj za kvalitné a rýchle automatické zaostrovanie.

Snímače zabudované v iPhone SE však majú aj svoje negatíva. Jedným z tých najväčších má byť šum.

Mnoho smartfónov spadajúcich do rovnakej cenovej kategórie ako iPhone SE je vybavených fotoaparátmi s vyššími rozlíšeniami, ktoré používajú technológiu spájania viacerých pixelov do jedného, čím sa výrazne zníži šum a zlepší výkon v priestoroch so slabším svetlom. A práve v tomto smere iPhone SE zostáva za konkurenciou, keďže má len 12 Mpx senzor.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Čo sa týka portrétových fotografií, sú slušné, no rozhodne nie dokonalé. A keďže smartfón nedisponuje nočným režimom, je zrejmé, že ani fotenie v noci nie je jeho silnou stránkou.

Na podobné plusy či mínusy náražame aj v oblasti 4K videí. Aj v tomto smere je expozícia i práca s farbami veľmi slušná, pričom benchmark vyzdvihuje rýchlosť automatického zaostrovania pri statických objektoch.

Problémy nastávajú pri práci v slabšie osvetlených priestoroch. V takomto prípade sa máme pripraviť na menej regulovaný šum, a teda menej kvalitné zábery. Obecne je však kvalita videí viac ako postačujúca, o čom sa môžete na vlastné oči presvedčiť prostredníctvom videa nižšie.

Koniec koncov, je logické, že smartfón, ktorý sa u nás aktuálne predáva za približne 480 eur, jednoducho neponúkne špičkový fotoaparát. Aj napriek tomu je však jeho ponuka veľmi široká, a tak by mal verne poslúžiť každému bežnému užívateľovi.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať