OnePlus Nord si prešiel testom odolnosti. Koľko toho vydrží smartfón za 400 €?

OnePlus Nord toho aj napriek svojej cenovke vydrží pomerne dosť. Rozhodne však neustojí všetko.

1

Spoločnosť OnePlus nám 21. júla predstavila svoj nový prémiový smartfón strednej triedy. Ponúka takmer špičkové špecifikácie, ktoré sú doprevádzané veľmi priaznivou cenovkou.

Ako je však na tom OnePlus Nord s odolnosťou? Na túto otázku odpovedá nové video od YouTubera známeho ako JerryRigEverything, vlastným menom Zack Nelson, na ktoré upozornil server Android Authority.

Zack vo svojom videu, ktoré trvá približne 7,5 minúty, podrobil smartfón rôznym testom. Začal škrabancami, pokračoval ohňom a skončil pri ohýbaní. A musíme uznať, že aj keď smartfón stojí „len“ niečo cez 400 €, počas testovania si viedol obstojne.

Ako je na tom so škrabancami?

Začneme škrabancami. Displej je pod ochrannými krídlami Gorilla Glass 5, čo znamená, že sa musíte naozaj snažiť, aby ste ho poškriabali. Zack si prvých škrabancov všimol pri úrovniach 6 a 7.

Nasledoval test snímača odtlačkov prstov. Ten dokázal prečítať odtlačok aj napriek tomu, že plocha, kde je prst snímaný, bola úplne pokrytá škrabancami.

Bočné hrany sú vyrobené z plastu a prekryté farbou, aby pripomínali kov. Tú je možné ostrým predmetom (v tomto prípade nožom) pomerne jednoduché zoškrabať. Zadná strana je prekrytá sklom a po kontakte s nožom na nej neostala žiadna forma poškodenia.

Pozor na extrémne teploty

Nasledovala skúška ohňom, konkrétne zapaľovačom. Časť displeja, ku ktorej bol zapaľovač priložený, po približne 25 sekundách vybledla. Užívatelia by teda smartfón nemali vystavovať extrémnemu teplu, aspoň nie dlhší čas, nakoľko to môže viesť k nepríjemným následkom.

Dá sa ohnúť v rukách, no musíte sa do toho naozaj oprieť

Video končí ohýbaním. V tejto oblasti si OnePlus Nord viedol najhoršie. Zackovi sa vlastnými rukami podarilo ohnúť smartfón tak, že najskôr praskla bočná hrana a následne aj displej, kvôli čomu bol smartfón naďalej nepoužiteľný. Musel na to však vynaložiť extrémnu námahu.

TIP REDAKCIE
OnePlus sa chce vrátiť ku svojim koreňom. Spoločnosť má na trh opäť priniesť lacnejšie smartfóny

Verdikt? Palec hore

OnePlus Nord toho aj napriek svojej cenovke vydrží pomerne dosť. Rozhodne však neustojí všetko, čoho dôkazom je spomínané video. Zack taktiež spomenul, že aj keď sa mu smartfón podarilo ohnúť, pri bežnom používaní by takéto riziko nemalo hroziť. Ak teda vlastníte OnePlus Nord alebo uvažujete nad jeho kúpou, žiadny strach, telefón môžete s kľudom vložiť do vrecka i tašky, no snažte sa vyvarovať príliš veľkému náporu.