LG údajne pripravuje vlastné AR okuliare. Debutovať môžu už budúci rok

Vyzerá to, že Apple nie je jediný, kto aktuálne pripravuje vlastné AR okuliare. Produkt tohto typu má totiž na trh už čoskoro pretlačiť aj spoločnosť LG

Vyzerá to, že Apple nie je jediná spoločnosť, ktorá aktuálne pripravuje vlastné AR okuliare. Produkt tohto typu má totiž na trh už čoskoro pretlačiť aj výrobca LG, informuje server Android Authority.

Podľa publikácie ETNews má LG na vývoji AR okuliarov spolupracovať s japonskou spoločnosťou NTT DoCoMo.

Majú vážiť menej ako 100 g

Výsledný produkt má vážiť len 79,38 g, čo je o dosť viac, než koľko vážia bežné okuliare (cca od 25 do 51 g). Rozhodne však budú oveľa ľahšie ako mnohé iné AR či VR headsety.

V rámci detailov zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Zdroj však uvádza, že ak všetko pôjde podľa plánu, okuliare od LG by sa k nám mohli dopracovať v priebehu budúceho roka.

Tu dostupné informácie končia. Nie je isté ani len to, do akej miery budú okuliare závislé od pripojeného telefónu či aké možnosti ponúkne ich softvér.

Zrejme budú jednoduchšieho charakteru

Vyššie spomenutá váha je však pomerne jasným náznakom, že budú skôr jednoduchšieho charakteru, a tak zrejme nebudú tak sofistikované ako headset, ktorý nám plánuje priniesť Apple. V tejto chvíli však ide len o špekulácie.

Očakávame, že viac sa o headsete od LG dozvieme v priebehu najbližších mesiacov.