Apple varuje: Prelepovanie webkamery na MacBookoch môže poškodiť displej

Papier (alebo čokoľvek, čo užívateľ použije na prelepenie webkamery) narúša precízne prepracovaný systém zatvárania notebooku.

4
macbook
Ilustr. foto: wikipedia.org

Ak vlastníte MacBook, na ktorom ste si z bezpečnostných alebo iných dôvodov prelepili webkameru, odporúčame vám to čo najskôr napraviť. Apple totiž všetkých užívateľov varuje, že tento úkon so sebou nesie riziko poškodenia displeja. O téme informuje server LADbible.

Dôvod je prostý. Papier (alebo čokoľvek, čo užívateľ použije na prelepenie webkamery) narúša precízne prepracovaný systém zatvárania notebooku, čo znamená, že pri zatváraní či sklápaní zariadenia môže displej prasknúť alebo sa inak poškodiť.

Platí to pre všetky modely

Odporučenie je smerované na úplne všetkých užívateľov. Je teda úplne jedno či vlastníte štandardný MacBook, MacBook Air alebo MacBook Pro, ak nechcete riskovať, neprelepujte si webkameru.

Apple deklaruje, že pre užívateľov bude oveľa výhodnejšie si vždy skontrolovať kontrolku nachádzajúcu sa hneď vedľa kamery. Ak svieti, je zapnutá, ak nesvieti, je vypnutá. Ide o jednoduchšie a najmä bezpečnejšie riešenie.

Nie je to jediný problém

S prelepovaním webkamery sa však spájajú aj ďalšie riziká. Konkrétne sa vzťahujú na automatické nastavenie jasu či technológiu True Tone.

Sú však aj prípady, kedy užívateľ jednoducho musí mať prelepenú kameru. V takom prípade spoločnosť odporúča použitie čo najtenšieho a najmenej lepiaceho materiálu. Kľúčové je však najmä zatváranie notebooku, preto je dôležité konkrétny materiál vždy po skončení práce so zariadením odstrániť.