Nové bezdrôtové slúchadlá od LG majú puzdro s UV svetlom pre dezinfekciu

Zvuk od Meridian Audio.

1
uv
Foto: LG

Plne bezdrôtové slúchadlá do uší od LG možno nepatria medzi najpredávanejšie, v kategórii nositeľných zariadení však majú svoje miesto. Najnovší model môže osloviť aj niečím iným ako len kvalitným zvukom.

Nová generácia slúchadiel LG TONE Free (model HBS-FN6 a HBS-FN4) majú elegantné okrúhle puzdro, ktoré neslúži len pre dobíjanie batérie. V puzdre sa nachádza UV žiarič, ktorý slúchadlá počas nabíjania dezinfikuje.

Svetlo je namierené na silikónovú špičku slúchadiel a vnútornú sieťku. Podľa výrobcu UV svetlo zlikviduje 99,9% baktérii E. coli a S. aureus. Samozrejme, aby bola dezinfekcia účinná, svetlo musí na slúchadlá pôsobiť určitý čas.

Foto: LG

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie hrať 6 hodín. Ak zohľadníme nabíjanie v puzdre, výdrž sa predĺži na 18 hodín. Len 5 minút nabíjania stačí na jednu hodinu reprodukcie obľúbenej hudby.

Foto: LG

Slúchadlá LG TONE Free využívajú technológie spoločnosti Meridian Audio, o kvalitnú reprodukciu by teda nemala byť núdza. Výrobca hovorí o „realistickom a pohlcujúcom zvuku“ dodávanom priamo do zvukovodu.

bezdrôtové slúchadlá
Foto: LG

Ten je možné doladiť pomocou EQ režimov Natural, Immersive, Bass Boost a Treble Boost. Ambient Sound zase prepustí časť okolitého ruchu do uší poslucháča tak, aby nestratil pojem o dianí v okolí, čo sa hodí hlavne v rušných uliciach miest.

LG TONE Free dorazia na trhy v Európe a v USA v priebehu budúceho mesiaca v matnej čiernej a lesklej bielej povrchovej úprave. Cenu výrobca nezverejnil, zrejme sa ale ocitne niekde v rozpätí 100 – 200 eur. Pre porovnanie, model HBS-FL7 stojí 199 dolárov.