Huawei vraj pripravuje Mate V: Smartfón sa bude skladať ako kniha

Huawei to so skladacími smartfónmi myslí vážne. K Mate X a Mate Xs sa má totiž ešte tento rok pridať ďalšie ohybné zariadenie, konkrétne Mate V.

Huawei to so skladacími smartfónmi myslí naozaj vážne. K Mate X a Mate Xs sa má totiž ešte tento rok pridať ďalšie ohybné zariadenie, ktoré podľa všetkého debutuje ako Mate V, informuje server GSMArena.

Vyzerá to, že spoločnosť Huawei sa pri Mate V rozhodla v rámci skladacieho mechanizmu zásadne pozmeniť svoju stratégiu, resp. napodobniť štýl juhokórejského výrobcu Samsung.

Zdroj: LetsGoDigital

Má sa skladať smerom dovnútra

Mate X aj Mate Xs sa totiž skladali a stále skladajú smerom von. Koncept Mate V však naznačuje, že sa pripravovaný smartfón bude skladať smerom dnu, čiže na štýl knihy. Rovnaký systém používa aj štandardný Galaxy Fold.

Ďalším dôkazom, že sa zariadenie bude skladať týmto spôsobom, je jeho samotný názov. Pôvodne sa síce označovalo ako Mate X2, no po najnovšom sa predpokladá, že debutuje ako Mate V. A práve písmeno V je kľúčovým náznakom, že sa bude sklápať na štýl knihy – smerom dnu.

TIP REDAKCIE
Aplikácia Tesly mala výpadok: Ľudia sa nemohli dostať do svojich áut
Zdroj: LetsGoDigital

Debutovať môže už na jeseň

Čínsky výrobca má svoj nový skladací smartfón predstaviť niekedy v priebehu októbra. Ak je ním skutočne Mate V, očakávame, že sa ďalších únikov cenných informácií dočkáme počas nasledujúcich týždňov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať