galaxy tab A 10.1

Unikajú špecifikácie Galaxy Tab S7+, pripravovaného špičkového tabletu od Samsung

Tohtoročná iterácia obľúbenej série Galaxy Tab by sa nám mala v celej svojej kráse ukázať počas podujatia Galaxy Unpacked, ktoré štartuje 5. augusta.

Len nedávno sme vás informovali o renderoch Galaxy Tab S7+, pripravovaného prémiového tabletu od spoločnosti Samsung. Okrem náhľadu na možný dizajn sme sa však dozvedeli len minimum dodatočných informácií.

To sa ale dnešným dňom mení, nakoľko nám publikácia SamMobile vnukla predstavu ohľadom hardvéru nachádzajúceho sa nielen pod kapotou špičkového tabletu. Na novinku upozornil server Android Authority.

Veľký displej s množstvom pixelov

Začneme jednoducho, a to displejom. Podľa najnovších informácií má Galaxy Tab S7+ ponúknuť 12,4-palcový displej s rozlíšením 2 800 x 1 752 pixelov a zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Veľkostne teda bude postačujúci pre každého.

O pohon sa postará vylepšená verzia čipu Snapdragon 865

V interiéri sa má nachádzať čerstvo predstavený čipset Snapdragon 865+, čiže vylepšený variant štandardného Snapdragon 865. Základná ponuka teda bude obsahovať aj podporu 5G sietí. Nový procesor spoločnosti Qualcomm sme vám viac priblížili v samostantom článku.

Čip bude spolupracovať so 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interným úložiskom.

TIP REDAKCIE
Samsung nechce riskovať, tento rok sa údajne nezúčastní veľtrhu IFA

Len pre bežné fotenie

Ak dúfate, že tablet bude schopný snímať špičkové fotky na úrovni najvýkonnejších vlajkových lodí, máme pre vás zlú správu. Galaxy Tab S7+ totiž bude používať rovnakú zostavu fotoaparátov ako predošlá generácia. Aby sme boli konkrétnejší, v pilulkovom výreze na zadnej strane svoje miesto zaujme 13 Mpx hlavný a 5 Mpx sekundárny snímač. Na obľúbené selfies či videohovory bude slúžiť 8 Mpx senzor.

Skutočne GIGANTICKÁ batéria

Pomaly sa presúvame k najväčšej zmene, ktorú tablet ponúkne, a to k batérii. Zdroj totiž deklaruje, že Galaxy Tab S7+ môže ponúknuť batériu s kapacitou až 10 090 mAh, a tak by mal väčšine užívateľov na jedno nabitie vydržať s prehľadom celý deň. Chýbať samozrejme nesmie ani podpora pre rýchle nabíjanie, konkrétne o výkone 15 W.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: V krabičke nových Samsung smartfónov vraj nebude nabíjačka

Cena zrejme nebude nízka

Cena je síce stále záhadou, avšak pri pohľade na počiatočné ceny predošlej generácie a očakávané špecifikácie tej tohtoročnej, je pravdepodobné, že sa bude predávať aj za viac ako 700 €. V tomto prípade však ide len o špekuláciu, finálna cena môže byť nižšia, no taktiež aj vyššia.

Odhaliť sa má už o necelý mesiac

Tohtoročná iterácia obľúbenej série Galaxy Tab by sa nám mala v celej svojej kráse ukázať počas podujatia Galaxy Unpacked, ktoré štartuje 5. augusta.

Taktiež musíme poznamenať, že vyššie uvedené informácie sú predmetom úniku, preto vám ich zatiaľ odporúčame brať s aspoň menšou rezervou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať