Apple Design Award 2020 pozná víťazov. Spoločnosť ocenila diela 8 vývojárov

Spoločnosť Apple aj tento rok vyzdvihla aplikácie, ktoré podľa nej patria medzi tie najlepšie, čo sa ich prevedenia týka. Získali cenu Apple Design Award.

Spoločnosť Apple aj tento rok vyzdvihla aplikácie, ktoré podľa nej patria medzi tie najlepšie, čo sa ich prevedenia týka. Cenu Apple Design Award ako symbol úspechu si tento rok odnáša 8 vývojárov, ktorí vybrané aplikácie a hry vytvorili. 

Aplikácie ocenených vývojárov zaujali predstaviteľov spoločnosti Apple nápaditosťou, dizajnom a celkovým technickým spracovaním, ktoré zodpovedá náročným štandardom spoločnosti Apple.

Aplikácie zároveň môžu poslúžiť ako inšpirácia pre ostatných vývojárov, ktorí pracujú na aplikáciách a hrách pre ekosystém od Apple. Cenu Apple Design Award získal v roku 2016 aj Slovák Ján „Split“ Ilavský, ktorý vytvoril úspešnú hru Chameleon Run.

Za posledných 20 rokov získalo cenu Apple Design Awards viac ako 250 vývojárov. Tí tohtoročný pochádzajú z celého sveta, napríklad z Nemecka, Švédska, Maďarska či Izraela.

Nižšie nájdete zoznam 8 aplikácií, respektíve 4 aplikácie a 4 hry, ktorým tohtoročné ocenenie Apple Design Award patrí. Prikladáme aj priamy odkaz do obchodu App Store, odkiaľ si ich môžete stiahnuť a vyskúšať.

Darkroom: Komplexný a výkonný nástroj pre upravovanie fotiek a videí s intuitívnym ovládaním pre profíkov aj nenáročných používateľov. Aplikácia je dostupná na stiahnutie bezplatne (obsahuje mikro transakcie).

Looom: Aplikácia pre tvorbu ručne kreslených animácií s jednoduchým, no na funkcie bohatým užívateľským rozhraním. Dostupná je len pre iPady a rozumie si aj s perom Apple Pencil. Aplikácia stojí 10,99 €.

TIP REDAKCIE
Tom Hanks zažiari vo vojnovej dráme: Greyhound príde na Apple TV+ už budúci mesiac!

Shapr 3D: CAD aplikácia pre technikov alebo architektov so sadou modelovacích nástrojov, ktoré pomôžu s vytváraním zložitých trojrozmerných objektov. Aplikácia je navrhnutá výlučne pre tablet iPad. Bezplatné stiahnutie, režim Pro za 32,99 € alebo 244,99 €.

StaffPad: Nástroj, ktorý ocenia všetci skladatelia a hudobníci. Ručne písaný notový zápis (Apple Pencil) dokáže v reálnom čase previesť do digitálnej podoby a prehrávať pomocou 55 hudobných nástrojov. Aplikácia stojí 99,99 €.

Sayonara Wild Hearts: Jednoduchá dynamická arkáda s výborným grafickým spracovaním a hudobným sprievodom s podporou priestorového zvuku. Hra je dostupná na stiahnutie bezplatne.

Songs of Bloom: Hra z dielne nezávislého vývojára Philippa Stollenmayera s nelineárnym príbehom a množstvom logických a fyzikálnych hádaniek. Hra stojí 2,29 €.

Where Cards Fall: Dobrodružná hra s dojemným príbehom, kvalitným zvukom a priestorovými hádankami. Hra vyniká umeleckým grafickým spracovaním. Hra je dostupná bezplatne.

Apple Design Award 2020

Sky: Children of the Light: Hra vhodná pre viacerých hráčov, ktorí musia pre napredovanie spolupracovať pri riešení rozličných rébusov. Hra sa dá stiahnuť bezplatne. Obsahuje vnorené mikro transakcie.