Apple Design Award 2020 pozná víťazov. Spoločnosť ocenila diela 8 vývojárov

4 aplikácie a 4 hry.

0

Spoločnosť Apple aj tento rok vyzdvihla aplikácie, ktoré podľa nej patria medzi tie najlepšie, čo sa ich prevedenia týka. Cenu Apple Design Award ako symbol úspechu si tento rok odnáša 8 vývojárov, ktorí vybrané aplikácie a hry vytvorili. 

Aplikácie ocenených vývojárov zaujali predstaviteľov spoločnosti Apple nápaditosťou, dizajnom a celkovým technickým spracovaním, ktoré zodpovedá náročným štandardom spoločnosti Apple.

Aplikácie zároveň môžu poslúžiť ako inšpirácia pre ostatných vývojárov, ktorí pracujú na aplikáciách a hrách pre ekosystém od Apple. Cenu Apple Design Award získal v roku 2016 aj Slovák Ján „Split“ Ilavský, ktorý vytvoril úspešnú hru Chameleon Run.

Za posledných 20 rokov získalo cenu Apple Design Awards viac ako 250 vývojárov. Tí tohtoročný pochádzajú z celého sveta, napríklad z Nemecka, Švédska, Maďarska či Izraela.

Nižšie nájdete zoznam 8 aplikácií, respektíve 4 aplikácie a 4 hry, ktorým tohtoročné ocenenie Apple Design Award patrí. Prikladáme aj priamy odkaz do obchodu App Store, odkiaľ si ich môžete stiahnuť a vyskúšať.

Darkroom: Komplexný a výkonný nástroj pre upravovanie fotiek a videí s intuitívnym ovládaním pre profíkov aj nenáročných používateľov. Aplikácia je dostupná na stiahnutie bezplatne (obsahuje mikro transakcie).

Looom: Aplikácia pre tvorbu ručne kreslených animácií s jednoduchým, no na funkcie bohatým užívateľským rozhraním. Dostupná je len pre iPady a rozumie si aj s perom Apple Pencil. Aplikácia stojí 10,99 €.

TIP REDAKCIE
Tom Hanks zažiari vo vojnovej dráme: Greyhound príde na Apple TV+ už budúci mesiac!

Shapr 3D: CAD aplikácia pre technikov alebo architektov so sadou modelovacích nástrojov, ktoré pomôžu s vytváraním zložitých trojrozmerných objektov. Aplikácia je navrhnutá výlučne pre tablet iPad. Bezplatné stiahnutie, režim Pro za 32,99 € alebo 244,99 €.

StaffPad: Nástroj, ktorý ocenia všetci skladatelia a hudobníci. Ručne písaný notový zápis (Apple Pencil) dokáže v reálnom čase previesť do digitálnej podoby a prehrávať pomocou 55 hudobných nástrojov. Aplikácia stojí 99,99 €.

Sayonara Wild Hearts: Jednoduchá dynamická arkáda s výborným grafickým spracovaním a hudobným sprievodom s podporou priestorového zvuku. Hra je dostupná na stiahnutie bezplatne.

Songs of Bloom: Hra z dielne nezávislého vývojára Philippa Stollenmayera s nelineárnym príbehom a množstvom logických a fyzikálnych hádaniek. Hra stojí 2,29 €.

Where Cards Fall: Dobrodružná hra s dojemným príbehom, kvalitným zvukom a priestorovými hádankami. Hra vyniká umeleckým grafickým spracovaním. Hra je dostupná bezplatne.

Apple Design Award 2020

Sky: Children of the Light: Hra vhodná pre viacerých hráčov, ktorí musia pre napredovanie spolupracovať pri riešení rozličných rébusov. Hra sa dá stiahnuť bezplatne. Obsahuje vnorené mikro transakcie.