airpods pro

Ďalšia „geniálna“ stratégia: K iPhone 12 nedostanete slúchadlá, máte si kúpiť AirPods

Aby sa spoločnosti podarilo na slúchadlách AirPods zarobiť ešte viac peňazí, do krabičky k iPhone 12 jednoducho nepribalí žiadne slúchadlá.

Jedným z najúspešnejších príslušenstiev vôbec sú bezdrôtové slúchadlá. Sčasti za to môže miznúca podpora pre 3,5 mm výstup pre slúchadlá a sčasti aj fakt, že mať bezdrôtové slúchadlá je jednoznačne pohodlnejšie. Apple sa s AirPods, ich verziou bezdrôtových slúchadiel, mimoriadne darí. Ročne na nej zarobia milióny dolárov, no očividne to nestačí.

S chystanými plánmi Apple už tradične prichádza analytik Ming-či Kuo, ktorý roky odkrýva pripravované rozhodnutia amerického giganta. Aby sa spoločnosti podarilo na slúchadlách zarobiť ešte viac peňazí, do krabičky k iPhone 12 jednoducho nepribalí žiadne slúchadlá.

TIP REDAKCIE
Takéto rozlíšenia displejov by mal ponúknuť pripravovaný rad iPhone 12

Ani tie lacné, drôtové. Je možné, že počas predstavenia iPhone 12 Apple uvedie aj akciu, ktorá by mala k AirPods prilákať ešte viac zákazníkov.

iPhone 12 má ponúknuť 5,1-palcový OLED displej a stáť 649 dolárov, čo je výrazne menej než niektoré Android vlajkové lode. Za 749 dolárov sa má začať predávať iPhone 12 Max so 6,1-palcovým OLED displejom a dvoma fotoaparátmi na zadnej strane.

iPhone 12 Pro má ponúknuť 6,1-palcový displej, tri zadné fotoaparáty a podporu pre LiDAR. Stáť bude od 999 dolárov. Nakoniec, najdrahší model, iPhone 12 Pro Max má disponovať až 6,7-palcovým OLED displejom. Jeho cena začne na 1 099 dolároch.