airpods pro

Ďalšia „geniálna“ stratégia: K iPhone 12 nedostanete slúchadlá, máte si kúpiť AirPods

Aby sa spoločnosti podarilo na slúchadlách AirPods zarobiť ešte viac peňazí, do krabičky k iPhone 12 jednoducho nepribalí žiadne slúchadlá.

Jedným z najúspešnejších príslušenstiev vôbec sú bezdrôtové slúchadlá. Sčasti za to môže miznúca podpora pre 3,5 mm výstup pre slúchadlá a sčasti aj fakt, že mať bezdrôtové slúchadlá je jednoznačne pohodlnejšie. Apple sa s AirPods, ich verziou bezdrôtových slúchadiel, mimoriadne darí. Ročne na nej zarobia milióny dolárov, no očividne to nestačí.

S chystanými plánmi Apple už tradične prichádza analytik Ming-či Kuo, ktorý roky odkrýva pripravované rozhodnutia amerického giganta. Aby sa spoločnosti podarilo na slúchadlách zarobiť ešte viac peňazí, do krabičky k iPhone 12 jednoducho nepribalí žiadne slúchadlá.

Ani tie lacné, drôtové. Je možné, že počas predstavenia iPhone 12 Apple uvedie aj akciu, ktorá by mala k AirPods prilákať ešte viac zákazníkov.

iPhone 12 má ponúknuť 5,1-palcový OLED displej a stáť 649 dolárov, čo je výrazne menej než niektoré Android vlajkové lode. Za 749 dolárov sa má začať predávať iPhone 12 Max so 6,1-palcovým OLED displejom a dvoma fotoaparátmi na zadnej strane.

iPhone 12 Pro má ponúknuť 6,1-palcový displej, tri zadné fotoaparáty a podporu pre LiDAR. Stáť bude od 999 dolárov. Nakoniec, najdrahší model, iPhone 12 Pro Max má disponovať až 6,7-palcovým OLED displejom. Jeho cena začne na 1 099 dolároch.