Monitorovanie spánku alebo nové fitness režimy. WatchOS 7 pre Apple Watch

Podujatie WWDC20 spoločnosti Apple nezabudlo ani na inteligentné hodinky Apple Watch, presnejšie na novú verziu operačného systému watchOS 7. Noviniek nie je tak veľa ako v systéme iOS 14, rozhodne sú ale vítané.

Podujatie WWDC20 spoločnosti Apple nezabudlo ani na inteligentné hodinky Apple Watch, presnejšie na novú verziu operačného systému watchOS 7. Noviniek nie je tak veľa ako v systéme iOS 14, rozhodne sú ale vítané.

V prvom rade, hodinky Apple Watch umožnia monitorovať spánok. O tejto funkcii sa povráva už dlho, pričom ju ponúka azda akákoľvek konkurencia. Ako však býva zvykom, pedantní vývojári Apple si na nej dali záležať.

Pri pravidelnom monitorovaní aplikácia predostrie grafy, ktoré zobrazia kvalitu a celkový priebeh spánku na týždennej báze. Pred uložením sa do postele aplikácia ponúkne skratky k obľúbeným nástrojom, ktoré vám pomôžu zaspať.

Foto: Apple

Spustiť si môžete napríklad upokojujúce zvuky, hudbu alebo meditačnú aplikáciu. Po započatí spánku obrazovka stmavne, zníži sa jej citlivosť a automaticky sa aktivuje režim Nerušiť. Inteligentný budík spáča zobudí jemnými vibráciami alebo decentnými zvukmi. Obrazovka prebudenia zároveň zobrazí úroveň nabitia batérie.

Áno, budík môžete jedným dotykom odložiť na neskôr. Aj niekoľkokrát. Presne tak, ako to máte v obľube.

Foto: Apple

Okrem toho hodinky pred spánkom upozornia, že potrebujú nabiť. Iba v tom prípade, ak to bude nutné. Približnú spotrebu energie odhadnú podľa toho, kedy chodíte spávať a ako dlho zvyknete spávať.

Ochorenie COVID-19 naučilo niektorých ľudí pravidelne si umývať ruky a osvojili si to aj hodinky Apple Watch s watchOS 7. Hodinky vás po príchode domov na potrebu umytia rúk upozornia (upozornenie sa dá samozrejme vypnúť).

TIP REDAKCIE
Battlefield 2042 je obrovským sklamaním: Titul môže prejsť na bezplatný model

Počas umývania sa automaticky spustí 20-sekundový časovač, ktorý postráži dostatočné trvanie a intenzitu hygienickej operácie.

Apple Watch
Foto: Apple

Údaje o umývaní rúk nájdete v aplikácii Zdravie. Nadšencov fyzických aktivít potešia štyri nové fitness režimy zamerané na celý stred tela (core), tanec, silový tréning alebo tréning vo voľnom tempe, najčastejšie vykonávaný po intenzívnom cvičení.

Aplikácia Activity sa po novom nazýva Fitness. Zobrazenie množstva údajov na jednej karte je prehľadnejšie, zatiaľ čo zdieľanie a iné menej podstatné funkcie vývojári presunuli na druhú kartu.

Zaujímavé je upozornenie na to, že to preháňate s počúvaním hudby cez bezdrôtové slúchadlá. Upozornenie vychádza z údajov Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá odporúča, aby ste sa nevystavovali zvukom s hlasitosťou 80 decibelov po dobu dlhšiu ako 40 hodín týždenne.

Audio návyky aj v tomto prípade ukáže aplikácia Zdravie.

Apple Watch
Foto: Apple

Aby sme nezabudli, hodinky zobrazia v prípade potreby cyklistické trasy a pridružené informácie. Počas zbesilej jazdy ich tým pádom budete mať ihneď na očiach, na vašom zápästí. Ukážu prevýšenia, strmé kopce, odporučia najrýchlejšiu trasu a podobe.

Nebola by to pravá aktualizácia watchOS, keby neobsahovala nové vzhľady ciferníkov. Pribudlo ich hneď niekoľko a dajú sa jednoducho zdieľať, pokiaľ by vám ich iný majiteľ Apple Watch náhodou závidel.

Beta verzia watchOS 7 bude dostupná od budúceho mesiaca. S novou verziou operačného systému si porozumejú všetky modely od Apple Watch Series 3 vyššie.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať