Aj takto sa dá šetriť priestor: Xiaomi má patent na smartfón s otočnými zadnými fotoaparátmi

Zariadenie je vybavené pohyblivým modulom, ktorý z oboch strán obývajú snímače. Zadné fotoaparáty sú k dispozícii v každom prípade.

Spoločnosť Xiaomi na budúcnosť nielen myslí, ale sa na ňu aj poctivo pripravuje. Dôkazom je nový patent, ktorý vyobrazuje smartfón s otočnými zadnými fotoaparátmi. Téme sa venuje server Gizmochina.

Približne pred mesiacom sme vás informovali o čerstvom patente spoločnosti Xiaomi, ktorý obsahoval skladací telefón vybavený otočným panelom s fotoaparátmi. Podobný koncept bol uplatnený aj v tomto prípade.

Tentokrát však ide o bežný smartfón. Ako môžete vidieť na snímke nižšie, zariadenie je vybavené pohyblivým modulom, ktorý z oboch strán obývajú snímače. Zadné fotoaparáty sú k dispozícii v každom prípade, pri selfie senzore sa však veci majú trochu inak.

Zdroj: epub.cnipa.gov.cn – via Gizmochina/MyFixGuide

Ten sa totiž nachádza na vnútornej strane panelu, a teda ho štandardne nevidno. Ako sme však už spomenuli vyššie, panel je otočný, a to o celých 360 stupňov. Keď teda užívateľ bude potrebovať použiť selfie fotoaparát, stačí mu jednoducho v aplikácii fotoaparátu nastaviť príslušnú polohu, v ktorej panel a tým pádom aj snímač vytŕčajú ponad vrchný okraj zariadenia.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Šéf Twitteru odstúpil z funkcie, v správnej rade zotrvá do budúceho roku

Funkcionalitu tak môžeme prirovnať k mnohými obľúbenému vysúvaciemu modulu.

Zdroj: epub.cnipa.gov.cn – via Gizmochina/MyFixGuide

Cieľ tohto dizajnu je veľmi prostý, a to ušetriť displej od výrezov pre foťáky.

Keďže však ide o patent, nemáme záruku, že spoločnosť niekedy na zariadení tohto typu vôbec začne pracovať.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať