spotify

Spotify si berie príklad z YouTube Music: Služba má byť čoskoro schopná prehrávať celé videoklipy

Švédska služba sa rozhodla pre implementáciu novej karty do rozhrania “Now Playing”. Konkrétne má ísť o sekciu vyhradenú pre videoklipy.

Spotify je jednou z najpopulárnejších služieb zameraných na streamovanie hudby. Aj napriek svojmu pomerne dominantnému postaveniu na trhu sa však nezdráha brať si príklad z konkurencie. Po novom jej ako inšpirácia poslúžila služba YouTube Music, píše server 9to5Google.

Švédska služba sa totiž údajne rozhodla pre implementáciu novej karty do rozhrania “Now Playing”, teda momentálne prehrávaných skladieb. Konkrétne má ísť o sekciu vyhradenú pre videoklipy. O novinku sa s verejnosťou pôvodne podelila informátorka Jane Manchun Wong, a to prostredníctvom siete Twitter.

Aktuálne sa vám pri prehrávaní určitej skladby môžu zobrazovať dva typy obsahu, a to buď náhľad na logo albumu alebo krátky zostrih oficiálneho videoklipu. Po novom sa však k týmto možnostiam pridá aj sekcia, kde si užívateľ bude môcť pozrieť úplne celý klip.

TIP REDAKCIE
Zákaz akéhokoľvek používania smartfónu v aute: Zákon prešiel aj s veľkými pokutami

Zatiaľ nie je isté, kedy presne sa videoklipy dopracujú aj do Spotify, keďže funkcia je aktuálne v štádiu “skúmania”. Jednoznačne sa jej však v určitom bode v budúcnosti dočkáme. Neostáva nám tak nič iné, než trpezlivo čakať.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať