Chystá sa niečo nové: Šéf OnePlus naznačuje príchod čerstvého produktu

#NewBeginnings

0
Foto: OnePlus

Spoločnosť OnePlus nám pomerne nedávno predstavila svoj nový rad prémiových smartfónov pozostávajúci z modelov OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro . Na tento rok však zrejme ešte s nádielkou nových zariadení neskončila.

Naznačuje to samotný šéf spoločnosti, Pete Lau, prostredníctvom siete Twitter. Ako píše server Android Authority, Lau sa vo svojom príspevku pýta, či sme „pripravení na niečo nové od OnePlus“. Za otázkou nasleduje hashtag #NewBeginnings, čo môže naznačovať blížiaci sa debut novej série určitého produktu alebo produktov.

Príspevok je zakončený logom výrobcu. Stojí za zmienku, že CEO sa v tomto prípade rozhodol pre modrú farbu namiesto tradičnej bielej. O význame sfarbenia loga však zatiaľ môžeme len polemizovať.

Rovnako nie je isté, čo nové nás konkrétne čaká. Lau údajne môže odkazovať na cenovo dostupnejší OnePlus Z (alebo OnePlus Nord), nový variant OnePlus 8 či slúchadlá OnePlus Bullets Wireless Z.

S najväčšou pravdepodobnosťou však ide práve o OnePlus Z, ohľadom ktorého sme sa počas posledných týždňov dozvedeli rôzne informácie týkajúce sa ceny i špecifikácií.

Smartfón by mal ponúknuť OLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, čipset zo série Snapdragon 765, podporu pre 30 W nabíjanie a 4 zadné fotoaparáty. Z hľadiska ceny by mal konkurovať novému iPhone SE či blížiacemu sa Pixel 4a.