google pixel 4a

Pixel 4a má byť predstavený v júli. Predávať sa však zrejme začne až na konci októbra

Informátor Jon Prosser prostredníctvom siete Twitter prehlásil, že Pixel 4a síce bude predstavený 13. júla, avšak na trhu sa objaví až v októbri.

Mnohí fanúšikovia smartfónov od spoločnosti Google už netrpezlivo čakajú na Pixel 4a. Prémiový smartfón strednej triedy s priaznivou cenovkou sa nám mal pôvodne ukázať ešte počas podujatia Google I/O. To však bolo kvôli pandémii úplne zrušené.

Vtedy ešte nikto nečakal, že predstavenie smartfónu bude odložené nielen raz. Kvôli pandémii muselo byť podujatie posunuté na neskôr, pravdepodobne na koniec mája, keďže zariadenie sa malo na pultoch obchodov objaviť 5. júna. Neskôr sme sa však dozvedeli, že predstavenie sa prekladá až na 13. júl.

Ako píše server GSMArena, renomovaný informátor Jon Prosser na sieti Twitter zverejnil príspevok, v ktorom tvrdí, že Pixel 4a síce bude predstavený 13. júla, avšak na trhu sa objaví až v októbri. Taktiež dodáva, že Google sa rozhodol upustiť od prevedenia “Barely Blue”.

Je teda možné, že predaj Pixel 4a sa začne približne v čase, kedy nám má byť predstavený Pixel 5. A čo môže za až takýto extrémny odklad? Prosser deklaruje, že dôvodom pre toto rozhodnutie sú “podmienky na trhu”. Nepochybne tým odkazuje na následky pandémie.

TIP REDAKCIE
NVIDIA navýšila ceny grafických kariet GeForce, pri RTX 3090 dokonca až o stovku

Google teda zrejme čaká, kým sa ľudia z celej situácie spamätajú a budú opäť pripravení utrácať peniaze za smartfóny. Taktiež existuje pravdepodobnosť, že sa gigant snaží začiatok predaja očakávaného zariadenia posunúť čo najbližšie k vianočným sviatkom.

Otázok je veľa, odpovedí je málo. Očakávame, že sa ďalšie informácie ohľadom Pixel 4a dozvieme v priebehu nasledujúcich týždňov. Ako sme už uviedli vyššie, smartfón nám má byť predstavený 13. júla.

Ak vás zariadenie zaujalo, môžete si o ňom prečítať viac v samostatnom článku.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať