Tim Cook: Náš iPhone SE priláka obrovské množstvo ľudí s Androidom

Tim Cook prehlásil, že nový iPhone SE je "rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny".

9
Foto: Apple

Apple v apríli predstavil svoj nový iPhone SE, ktorý je kombináciou výkonu iPhone 11 a dizajnu iPhone 8. Ide o vynikajúci mix, ktorý dopĺňa veľmi priaznivá cena. Niet sa teda čo čudovať, že sa novinka stretáva s veľmi pozitívnymi ohlasmi.

Ako píše server 9to5Mac, šéf Apple, Tim Cook, prehlásil, že nový iPhone SE je „rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny“. Ide o súčasť odpovede na otázku ohľadom očakávanej úspešnosti predaja v špecifických oblastiach. Cook poznamenal, že iPhone SE sa bude veľmi dobre predávať v oblastiach s nižšími či priemernými príjmami, pričom očakáva, že naň prejde aj „nemalé množstvo“ užívateľov Androidu.

Dôvod je prostý. iPhone SE ponúka výkon najnovšej série, avšak v tele staršieho, no stále mnohými obľúbeného iPhone 8.

Cookovi bola taktiež položená otázka o tom či je nový iPhone SE súčasťou plánu prispôsobenia cenovej štruktúry iPhonov. Jeho odpoveďou bolo prehlásenie, že Apple sa vždy snažil na trh priniesť silné produkty za dobré ceny.

„Vždy sme prinášali najlepšie produkty za dobrú cenu. Táto základná stratégia sa nijak nezmenila. Ako iste viete, SE je s nami už nejaký ten čas. Je skvelé, že sme ho mohli priniesť naspäť, keďže išlo o veľmi obľúbený produkt. Jednoducho chceme ľuďom poskytnúť tú najlepšiu ponuku, nič komplikovanejšie by som za tým nehľadal.“

Čo si o novom iPhone SE myslíte vy? Je to podľa vás natoľko skvelý produkt, aby ste naň prešli zo svojho aktuálneho zariadenia?