hodinky

Hublot predstavil inteligentné hodinky s Wear OS. Stoja tisíce

Ak si chce niekto kúpiť kvalitné švajčiarske hodinky, na výber má z veľkého množstva modelov rôznych ikonických značiek. Pokiaľ by však niekto chcel inteligentné švajčiarske hodinky, okruh dostupných produktov sa výrazne zúži.

Ak si chce niekto kúpiť kvalitné švajčiarske hodinky, na výber má z veľkého množstva modelov rôznych ikonických značiek. Pokiaľ by však niekto chcel inteligentné švajčiarske hodinky, okruh dostupných produktov sa výrazne zúži.

Švajčiarski hodinári to nemajú ľahké, keďže dopyt po ich produktoch v posledných rokoch klesá. Potom tu sú Apple Watch, ktoré sa predávajú lepšie, ako hodinky všetkých švajčiarskych výrobcov dohromady.

Remeselné majstrovstvo švajčiarskych výrobcov hodiniek je povestné, no zostávajú verní klasike. Existuje ale pár výnimiek, napríklad Tag Heuer, ktorý predáva inteligentné hodinky Connected. Nový model bol predstavený tento rok v marci a stojí asi 2 300 eur.

Teraz však s úplne novými smart hodinkami vyrukoval aj Hublot. Nazývajú sa Big Bang e, využívajú operačný systém Wear OS od Google a stoja tisíce. Presnejšie, 5 200 dolárov v titánovej verzii a 5 800 dolárov v keramickom prevedení.

hodinky
Foto: Hublot

Hublot Big Bang e sú inak štandardnými inteligentnými hodinkami, ktoré majú OLED obrazovku chránenú zafírovým sklom s rozlíšením 390 x 390 pixelov a priemerom 30,8 milimetrov. Puzdro hodiniek má priemer 42 milimetrov, hrúbku 12,8 milimetra a je vodotesné na úrovni normy 3ATM.

TIP REDAKCIE
DuckDuckGo má nový nástroj: Zabráni špehovaniu v Android zariadeniach

Pod titánovou/keramickou kapotou sa nachádza čipset Snapdragon Wear 3100, 1 GB RAM, 8 GB úložisko, obvyklá dávka senzorov, žiaľ okrem GPS, Bluetooth 4.2, NFC, WiFi a 300 mAh batéria s celodennou výdržou.

hodinky
Foto: Hublot

Čím sú hodinky výnimočné? Exkluzívnymi ciferníkmi Hublot, ktoré dokážu v priebehu dňa meniť farby a dizajn podľa iniciatívy #HuboltLovesArt a zobrazia lunárny kalendár. A tým to vlastne asi aj končí. Ako vieme, inteligentné hodinky zastarajú pomerne rýchlo. Teda aspoň v porovnaní s kvalitnými analógovými ukazovateľmi času s nálepkou Swiss Made.

Ani vysoká cena nedokáže zabezpečiť, že hodinky budú dostávať aktualizácie po dobu dlhšiu ako je v tejto kategórii zariadení zvykom. Potom tu je opotrebovanie batérie, elektronika… Tisíce dolárov zaplatíte za produkt, ktorý prestane jedného dňa fungovať. Skôr či neskôr.

Kto však na to má a chce, má možnosť. Hodinky Hublot Big Bang e sa ešte objednať nedajú, no výrobcovi môžete zanechať svoj e-mail, na ktorý vám pošle upozornenie hneď, ako budú dostupné.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať