Hrávate Call of Duty? V hre sa vám objaví oznámenie Black Lives Matter

Call of Duty: Modern Warfare dostal malú aktualizáciu, ktorá prináša obrazovku s oznamom Black Lives Matter od spoločnosti Infinity Ward.

Call of Duty: Modern Warfare dostal malú aktualizáciu, ktorá prináša obrazovku s oznamom spoločnosti Infinity Ward. Správa nesie jasný odkaz – Black Lives Matter, ktorý je jasnou odpoveďou na aktuálne prebiehajúce štrajky proti polícii. Tie po vražde Georga Floyda prebiehajú takmer na celom území Spojených štátov amerických, informoval The Verge.

Naša komunita trpí,“ píše sa v ozname. „Systematické nerovnosti v našej komunite sa opäť dostali na svetlo. Call of Duty a Infinity Ward stoja za rovnocennosťou. Bojujeme proti rasizmu a nespravodlivosti, ktorú trpí naša čierna komunita. Kým nepríde zmena a začne záležať aj na čiernych životoch (Black Lives Matter, pozn. red.), nikdy nebudeme komunitou o akú sa snažíme,“ vysvetľuje herné štúdio.

Obrazovka sa objavila na hre pre konzolu PlayStation 4. Na PC verzii zatiaľ nie je, no nie je vylúčené ani to, že sa dostane aj tam. Zobrazuje sa pri spustení hry, ako aj pri zmene herného režimu.

Spoločnosť Infinity Ward prisľúbila, že voči rasizmu podnikne aj ďalšie kroky. Do Call of Duty sa mala dostať 4. sezóna, ktorú odložili kvôli prebiehajúcim protestom. Vývojári budú monitorovať rasistické správyblokovať hráčov, ktorý pravidlá systematicky porušujú. Do hry pribudnú obsahové filtre, limity pre zmenu mena a pravdepodobne jednoduchšie nahlasovanie rasistických hráčov.

K hnutiu Black Lives Matter sa pridalo aj herné štúdio Rockstar. To včera večer od 20:00 do 22:00 vyplo svoje servery. Zahrať si GTA Online alebo Red Dead Redemption 2 Online sa tak nedalo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať