Rockstar Games údajne pripravuje remake hry Red Dead Redemption. Debutovať má v prvej polovici budúceho roku

Remake Red Dead Redemption má byť postavená na rovnakom engine ako Red Dead Redemption 2. Vylepšenia sa však nebudú týkať len grafiky.

Štúdio Rockstar Games je od vydania Red Dead Redemption 2 pomerne skromné na informácie týkajúce sa ďalších pripravovaných hier. RDR2 Online a GTA Online sa síce tešia obrovskej popularite, no mnohých zaujíma aj to, čo bude ďalej.

Podľa anonymného informátora sa nového titulu dočkáme už budúci rok. Ísť má o remaster pôvodného Red Dead Redemption, ktorý debutoval ešte v roku 2010, píše server Game Rant.

Informátor deklaruje, že sa predstavenia remastrovanej verzie Red Dead Redemption dočkáme v priebehu tohto roku, pričom debut má byť naplánovaný na prvú polovicu toho budúceho.

Nová grafika, nové misie a Arthur Morgan?

“Prerábka” má byť postavená na rovnakom engine ako Red Dead Redemption 2. Vylepšení sa však nedočkáme len v oblasti grafiky. Anonym uvádza, že sa môžeme tešiť aj na kvalitnejší zážitok z aktivít ako je lov zvierat či chytanie rýb, no rovnako aj na niekoľko nových misií. To znamená, že existuje šanca, že sa v remastrovanej verzii objaví (alebo minimálne spomenie) Arthur Morgan, hlavná postava Red Dead Redemption 2.

TIP REDAKCIE
Alza skrýva tajnú funkciu: Drahší tovar vám vďaka nej môže predať lacnejšie!

Podľa informátora má byť remake RDR predstavený v najbližšom období. Titul si údajne budeme môcť zahrať na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. Je tu však háčik – aktuálne sa pre PlayStation 5 oficiálne vyvíja 38 hier, no remaster Red Dead Redemption medzi nimi nie je.

Cena okolo 40 dolárov

Informátor taktiež prehlasuje, že spolu s touto hrou sa máme dočkať aj rozšírenia pre RDR2 Online. Pribudnúť má nová oblasť, konkrétne Mexiko. Čo sa týka ceny remasteru, tá sa má podľa jeho nepriamych náznakov pohybovať okolo 40 USD (cca 35 EUR).

Stále však ide len o únik, preto vám všetky uvedené informácie odporúčame brať s obrovskou rezervou.