Surface Earbuds a Surface Headphones 2 sú nové bezdrôtové slúchadlá od Microsoftu

199 a 249 USD.

1
Foto: Microsoft

Spoločnosť Microsoft predstavila okrem nových prenosných počítačov aj zaujímavé audio príslušenstvo, bezdrôtové slúchadlá Surface EarbudsSurface Headphones 2.

Surface Earbuds sú klasickými „štupľami do uší“, ktoré na prvý pohľad zaujmú okrúhlym minimalistickým dizajnom. Microsoft si s novými, plne bezdrôtovými slúchadlami verí, keďže ich chce predávať za 199 dolárov.

sluchadla
Foto: Microsoft

V slúchadlách sa nachádzajú až 13,6-milimetrové meniče so špeciálnym ladením Surface Omnisonic, pri ktorom sa vývojári inšpirovali zvukom hudobných koncertov. Zaujímavosťou je integrácia s kancelárskym balíkom Microsoft Office.

Slúchadlá vám prečítajú e-maily, môžete na ne odpovedať alebo ich odstraňovať. Bez toho, aby ste museli siahnuť po aplikácii Outlook nainštalovanej v smartfóne.

Foto: Microsoft

Slúchadlá vydržia hrať na jedno nabitie 8 hodín. Puzdro s nabíjaním predĺži celkovú výdrž na 24 hodín. Len 10 minút nabíjania stačí na to, aby Surface Earbuds dokázali reprodukovať zvuk jednu celú hodinu.

Napriek vyššej cene slúchadlá nie sú vybavené aktívnym potláčaním hluku. Vedia ale odstrániť šum na pozadí, čo sa však prejaví hlavne pri hlasových hovoroch. Druhá strana by vás mala počuť jasne a zreteľne.

Foto: Microsoft

Podobne ako v prípade prenosných PC Surface Book 3 a Surface Go 2, Surface Earbuds sa budú predávať najskôr v USA.

Surface Headphones 2

Nová generácia veľkých bezdrôtových slúchadiel Surface Headphones 2 prichádza s novou povrchovou úpravou v matnej čiernej. Oproti minulej generácii sa toho veľa nezmenilo, pár vylepšení tu ale prirodzene je.

Foto: Microsoft

Stále je prítomný otočný ovládač pre nastavenie 13 úrovní aktívneho potláčania hluku. Jeden z ANC režimov bol navrhnutý tak, aby filtroval len ľudský hlas. Pôvodné zostávajú aj 40 mm meniče, ktoré výrobca nazval Free Edge.

Prehrávanie zvuku sa dá ovládať klepnutím po bokoch slúchadiel.

Foto: Microsoft

Bezdrôtové pripojenie prebieha cez Bluetooth 5.0. Slúchadlá konečne podporujú kodek aptX, ktorý predchádzajúcej generácii slúchadiel chýbal, za čo zožali kritiku.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy Z Flip zachytený na živom videu a Motorola RAZR v ponuke Orange
Foto: Microsoft

Výdrž na jedno nabitie stúpla z 15 na 20 hodín, a to so zapnutým aktívnym potláčaním okolitého hluku. Integráciu s balíkom Microsoft Office dostanú zákazníci aj pri tejto verzii slúchadiel.

Cena novinky sa zastavila na sume 249 dolárov.