Tile Mate

Tile spolupracuje s výrobcom Intel na lokalizácii stratených prenosných počítačov

Pokiaľ sa obávate, že stratíte peňaženku alebo kľúče, kúpiť si môžete malú lokalizačnú značku, ktorú pripevníte na zväzok kľúčov alebo vložíte do peňaženky.

Pokiaľ sa obávate, že stratíte peňaženku alebo kľúče, kúpiť si môžete malú lokalizačnú značku, ktorú pripevníte na zväzok kľúčov alebo vložíte do peňaženky.

Pomocou nej následne môžete stratené či zabudnuté veci vyhľadať cez aplikáciu v smartfóne. Lokalizačné značky vyrába spoločnosť Tile, ktorá je v tejto kategórii príslušenstva asi najpopulárnejšia.

V ponuke má hneď niekoľko rozličných druhov značiek, ktoré sa líšia veľkosťou, schopnosťami a samozrejme cenou. Príslušenstvo pomôže s lokalizáciou aj iných a osobných vecí. Napríklad prenosných počítačov.

Na svoj notebook by ste však museli značku nalepiť, čo sa nejaví ako zrovna elegantné a ideálne riešenie. Tile sa preto spojil so známym výrobcom procesorov Intel, výsledkom čoho má byť integrácia jeho lokalizačnej technológie do hardvéru počítačov.

Technológiou tak bude môcť byť vybavený v podstate každý počítač, ktorý využíva procesor Intel. Všetko bude pochopiteľne stáť na výrobcoch. Jeden notebook s lokalizáciou od Tile už existuje.

HP Elite Dragonfly

Začiatkom roka ju do svojho modelu Elite Dragonfly zabudovala spoločnosť HP. Dobrou správou je, že polohu počítača bude možné sledovať aj vtedy, keď sa bude nachádzať v režime spánku.

Podrobnosti známe nie sú, no zariadenia Tile využívajú pre vyhľadávanie technológiu Bluetooth a lokalizačné služby smartfónu. Aplikácia v smartfóne vždy zobrazí posledný bod umiestnenia, z ktorého dostala signál.

TIP REDAKCIE
Apple vo videu nechtiac potvrdil nový produkt. AirTag pomôže nájsť stratené veci

Technológia pri prípadnej krádeži notebooku veľmi nepomôže. Skôr sa hodí v situáciách, keď svoj počítač neviete nájsť v kancelárii, vo väčšej domácnosti alebo kdekoľvek, kde sa obvykle pohybujete.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať