Celosvetová dostupnosť MIUI 12 je tu: Tieto zariadenia môžu očakávať aktualizáciu

Prvá vlna začne na konci júna.

0

Včera sme sa dočkali globálneho debutu nového užívateľského rozhrania od spoločnosti Xiaomi. Ako informuje web Gizchina, MIUI 12 prináša nemalé množstvo vylepšení do oblasti funkcionality, bezpečnosti i dizajnu.

MIUI 12: Čo je nové?

Vylepšení sa dočkala takmer každá jedna oblasť. V zozname nižšie ponúkame stručný prehľad všetkého, na čo sa môžete ako vlastník podporovaného smartfónu od Xiaomi či Redmi tešiť.

  • Animácie: Vylepšení sa dočkala takmer každá systémová animácia. Nové efekty si možno všimnúť pri otváraní a zatváraní aplikácií, otáčaní obrazovky, nabíjaní a pri mnohých ďalších aktivitách.
  • Gestá: Navigačné gestá v MIUI 12 fungujú rovnako ako v prostredí Android 10.
  • Živé tapety a Always-On Display: Nové živé tapety inšpirovaných snímkami Zeme, Mesiaca a Marsu. Tapeta sa prispôsobuje v závislosti od toho, či je smartfón zamknutý alebo odomknutý.
  • Súkromie: MIUI 12 prináša funkcie Flare, Barbed Wire a Mark System, ktoré poctivo chránia osobné údaje každého užívateľa.
  • Multitasking: Rozhranie podporuje režim viacerých okien a vznášajúce sa chatovacie okná pri režime na celú obrazovku.
  • AI hovory: Xiaomi pridáva funkciu AI Calling, ktorá je určená pre užívateľov s postihnutím sluchu alebo reči. Volajúci môže využívať odpovedí, ktoré mu automaticky generuje umelá inteligencia.
  • Fitness a spánok: Integrovaný gyroskop môžu užívatelia využiť na sledovanie rôznych aktivít. Údajne je na 96 % presný ako smartwatch od Apple. Sledovač spánku monitoruje pohyby počas celej noci, dĺžku REM fázy, intenzitu chrápania a vyhodnocuje kvalitu spánku.

Všetkým novinkám, ktoré MIUI 12 ponúka, sme sa venovali v samostatnom článku.

MIUI 12: Prvá a druhá vlna uvoľňovania

Spoločnosť rozdelila uvoľňovanie MIUI 12 na dve fázy. Tá prvá má začať na konci júna, kedy sa aktualizácie dočkajú modely Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Mi 9T, Redmi K20 Pro a Redmi K20.

TIP REDAKCIE
Česi otvorili prvý Xiaomi Mi Store: Spôsobilo to nával ľudí, rad sa tiahol cez celé nákupné centrum

Dátum uvoľnenia druhej vlny zatiaľ nie je známy, no vieme, ktorých zariadení sa bude týkať. Kompletný zoznam nájdete na snímke nižšie.

Xiaomi (via Gizchina)