AKTUÁLNE: Google reaguje na obrovský úspech Zoom. Google Meet ruší všetky poplatky

So službami zabezpečujúcimi videokonferencie a skupinové videohovory sa v poslednom období roztrhlo vrece. Dopyt po takýchto službách rapídne vzrástol.

So službami zabezpečujúcimi videokonferencie a skupinové videohovory sa v poslednom období roztrhlo vrece. Dopyt po takýchto službách rapídne vzrástol kvôli pandémii Covid-19, počas ktorej ľudia obmedzili osobné kontakty.

Explozívny rast zaznamenala platforma Zoom, WhatsApp zvýšil možný počet účastníkov v skupinových konverzáciách a Facebook pre zmenu predstavil úplne novú aplikáciu Messenger Rooms.

Do boja na poli komunikačných video služieb sa zapojila aj spoločnosť Google. Tá prevádzkuje nástroj pre videokonferencie, ktorý sa nazýva Google Meet. Pôvodne bola táto služba známa pod pomenovaním Hangouts Meet.

Ilustr. foto

Google Meet je vydareným nástrojom pre uskutočňovanie videokonferencií. Pýši sa jednoduchosťou, prehľadným užívateľským prostredím, sadou doplnkových funkcií a vysokou úrovňou bezpečnosti.

Problémom je, že je služba dostupná len v rámci podnikového balíka služieb G-Suite, ktorý je spoplatnený. Podľa blogu spoločnosti Google to už ale neplatí, respektíve to prestane platiť v najbližších týždňoch.

TIP REDAKCIE
Slováci musia platiť: Zdaňovanie kryptomien na Slovensku suverénne patrí medzi najvyššie v EÚ!

Spoločnosť službu Meet sprístupní pre úplne všetkých používateľov, ktorí disponujú bežným účtom Google. K službe sa dá pripojiť cez mobilné aplikácie alebo pohodlne cez internetový prehliadač. Stačí kliknúť SEM.

Ilustr. foto

Google ďalej uviedol, že dopyt po tejto službe stúpol od januára až 30-násobne. Videokonfernecií sa denne účastí až 100 miliónov ľudí, pričom v priemere každý deň pribudnú 3 milióny nových účastníkov.

Ak teda potrebujete komunikovať formou živého video prenosu, na výber máte v súčasnosti hneď niekoľko viac či menej kvalitných riešení. Okrem v úvode spomenutých služieb je k dispozícii aj Microsoft Teams, Skype či open-source platforma Jitsi, ktorú nasadil aj slovenský WebSupport.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať