websupport

WebSupport sprístupnil nástroj pre videokonferencie. Je jednoduchý a bezplatný

Zamestnanci niektorých firiem pracujú v aktuálnom období z domu, čo nie je problémom napríklad pre veľké technologické spoločnosti, ktoré sú na takéto riešenie pripravené.

Zamestnanci niektorých firiem pracujú v aktuálnom období z domu, čo nie je problémom napríklad pre veľké technologické spoločnosti, ktoré sú na takéto riešenie pripravené.

Na home office ale prešli aj firmy, ktoré doteraz takúto možnosť svojim zamestnancom neposkytovali. Práca z domu má svoje výhody aj nevýhody. Kľúčová však stále zostáva komunikácia. Našťastie, stretnutia sa dajú organizovať aj online.

Existuje na to niekoľko nástrojov. Či už komplexný pracovný chat Slack alebo napríklad nástroj Microsoft Teams, ktorý v aktuálnom období zaznamenáva vysoký dopyt. Ak hľadáte jednoduchý nástroj pre uskutočňovanie video konferencií, riešenie pripravil v spolupráci s vpsFree.cz slovenský poskytovateľ hostingových služieb WebSupport. Informuje o tom vo svojom blogu.

WebSupport sprístupňuje každej organizácii, projektovému tímu či firme možnosť realizovať online videohovory. Úplne zadarmo, bez obmedzení, nutnosti registrácie a úplne bezpečne.

TIP REDAKCIE
Projekt DART odštartoval: NASA sa pokúša odkloniť asteroid a zachrániť tým zem

websupport

Verejne dostupnú službu pre online videohovory nájdete na adrese meet.websupport.sk. Pre jej využívanie vám stačí internetový prehliadač (ideálne Chrome) a prístup k mikrofónu a kamere počítača/notebooku. Do služby sa nemusíte registrovať, prenos je šifrovaný a poskytovateľ nezbiera ani neuchováva z takejto komunikácie žiadne údaje.

V službe stačí zadať názov miestnosti a ten potom zdieľať s ostatnými účastníkmi, ktorí sa majú do video rozhovoru zapojiť. WebSupport odporúča používať jedinečný názov pre miestnosti.

Video chat je dostupný aj pre mobilné zariadenia. Slúžia pre to aplikácie Jitsi Meet, ktoré sú dostupné pre Android a iOS.

Technické pozadie

Nástroj meet.websupport.sk beží v dátovom centre WebSupportu na dedikovanom hardvéri. Konkrétne CPU 2x 20 jadier, 512 GB RAM a 2x 10GE. Ako softvérové riešenie je použitá open-source platforma Jitsi. Službu plánuje poskytovateľ prevádzkovať najbližší mesiac, resp. podľa potreby.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať