TIP: Ovládanie Android smartfónu priamo z Windows 10. Pribudli nové funkcie!

Spotify, YouTube Music, Google Podcast a ďalšie.

0
Zdroj: Engadget

Spoločnosť Microsoft po nejakom čase opäť vylepšuje svoju aplikáciu Your Phone, pomocou ktorej môžete prepojiť váš smartfón s počítačom s Windows 10.

Po prepojení zariadení dokážete priamo z PC odpovedať na správy, uskutočňovať hovory alebo zobrazovať a presúvať fotografie z galérie z vášho smartfónu bez toho, aby ste ho museli vziať do ruky.

Spojenie smartfónu s Windows 10 PC je jednoduché. Z obchodu Google Play si do mobilného zariadenia stiahnete aplikáciu Your Phone Companion a do počítača rovnomennú aplikáciu z Windows Store.

your phone

Následne sa do aplikácie prihlásite svojim Microsoft účtom, poprípade sa pripojíte cez QR kód, ktorý smartfónom zosnímate z rozhrania aplikácie v počítači.

Your Phone – Váš telefón

Microsoft vo svojom blogu informuje o nových funkciách, ktoré aplikácia Your Phone čoskoro získa. Z počítača bude možné ovládať prehrávanie hudby a podcastov vo vybraných aplikáciách nainštalovaných v smartfóne.

vas telefon

Podporované budú aplikácie Spotify, Pandora, Amazon Music, Google Play Music, YouTube Music, Xiaomi Music a Google Podcast. YouTube video a Audible zatiaľ podporované nie sú, no niekedy v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť.

Novú funkcionalitu v aplikácii Your Phone zatiaľ nenájdete. Aktualizácia pre Your Phone je totižto súčasťou zostavy Windows 10 Insider. Okrem toho sa sprístupňuje postupne, preto ju nemusia vidieť ani tí užívatelia, ktorí sú zapojení do Insider programu.

Ak bude fungovať všetko ako má, Microsoft novinku uvoľní pre všetkých používateľov PC s Windows 10. Chvíľu to ale bude trvať.