Do skupinových hovorov v aplikácii WhatsApp sa už môže zapojiť 8 účastníkov

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že WhatsApp zvýši počet účastníkov, ktorí sa môžu zapojiť do skupinového chatu. Podporovaná je komunikácia hlasom aj videom

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že WhatsApp zvýši počet účastníkov, ktorí sa môžu zapojiť do skupinových hovorov. Podporovaná je komunikácia hlasom aj videom.

Do skupinových hovorov sa mohli až do súčasnosti zapojiť maximálne 4 osoby. WhatsApp teraz podporuje skupinové konverzácie pre 8 účastníkov (vrátane vás), čo je určite vítaná zmena.

Na prvý pohľad nejde o veľké číslo, teda aspoň v porovnaní s chystanou novinkou Messenger Rooms, ktorá podporuje hromadné konverzácie pre až 50 osôb. Na rozdiel od Messenger Rooms však WhatsApp obsahuje silnejšie end-to-end šifrovanie.

Skupinové hovory pre 8 účastníkov nájdu užívatelia v najnovšej verzii aplikácie WhatsApp pre Android a iOS. Aktualizácia ale prebieha na strane servera, čiže môže ešte nejaký krátky čas trvať, kým na ňu natrafia všetci používatelia.

Spustenie skupinového chatu je jednoduché. Stačí v aplikácii prejsť na kartu Hovory, ťuknúť na ikonu „+“, zvoliť Nový skupinový hovor a pozvať vybrané osoby zo zoznamu kontaktov.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google

Podobne ako iné platformy ponúkajúce hlasové a video hovory, aj WhatsApp takýmto spôsobom reaguje na zvýšený dopyt po službe, ktorý vznikol na pozadí pandémie nového koronavírusu.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať