Škoda ENYAQ: Prvé zábery elektrického SUV z Mladej Boleslavi!

Nový elektromobil má byť postavený na novej architektúre MEB vyvíjanej inžiniermi z Volkswagen Group. Škoda Enyaq na prvých záberoch!

Nový elektromobil má byť postavený na novej architektúre MEB vyvíjanej inžiniermi z Volkswagen Group. Enyaq má byť súrodencom pripravovaného VW ID.4, ktorý automobilka ukázala v dobe, keď sa mal konať ženevský autosalón.

Ako je zjavné zo záberov, ktoré sa podarilo odfotiť fotografovi zo servera autoexpress.co.uk, testovanie je v plnom prúde, a to celkom nezvyčajne bez akéhokoľvek maskovania.

Foto: Autoexpress.co.uk

Zo snímok je vidieť, že Enyaq bude nasledovať dizajn veľmi podobný tomu, ktorý Škoda Auto ukázal pri svojom koncepte. Zaujímavé a opäť veľmi nezvyčajné je aj to, že sa fotografovi podarilo odfotiť interiér vozidla, ktorému dominuje veľký displej infotainment systému.

Čo sa špecifikácií týka, veľa toho zatiaľ nevieme. Veľkostne sa má vozidlo zaradiť medzi Karoq a Kodiaq. Škoda má svoje elektromobily nazývať označeniami začínajúcimi na písmeno „E“ symbolizujúce elektromobilitu. V názve sa má pri SUV modeloch vždy nachádzať aj písmeno „Q“.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať