Séria OnePlus 8 bude o trochu drahšia ako predchádzajúce modely. Môže za to podpora 5G sietí

Doposiaľ si titul najdrahšieho modelu držal OnePlus 7 Pro, ktorého cena sa tesne po debute pohybovala okolo hranice 800 USD.

Sérii OnePlus 8 sme venovali už niekoľko článkov. Vieme, že nové modely ponúknu špičkový procesor, kvalitné displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou a taktiež 5G konektivitu.

A práve posledné vylepšenie je dôvod, prečo bude OnePlus 8 najdrahším radom smartfónov z dielne spoločnosti OnePlus, píše BGR.

Doposiaľ si titul najdrahšieho modelu držal OnePlus 7 Pro, ktorého cena sa tesne po debute pohybovala okolo hranice 800 USD. Aktuálne, aspoň na Slovensku, sa ale zariadenie (8 GB/256 GB) predáva za približne 630 EUR.

5G nie je zadarmo

Je však logické, že smartfón s podporou 5G sietí bude o niečo drahší ako model disponujúci len podporou pre 4G. To znamená, že aj najlacnejší variant z novej série môže byť drahší ako lepšie modely z predchádzajúcej série.

Zdroj: OnLeaks & 91Mobiles (via 9to5google.com)

CEO OnePlus, Pete Lau, povedal pre CNET, že 5G konektivita je aktuálne jednou z najväčších priorít spoločnosti. Generálny riaditeľ totiž verí, že 5G technológia bude v nadchádzajúcich rokoch stále napredovať.

Snapdragon 865?

To nás vedie k domnienke, že nová séria vlajkových lodí bude vybavená (neprekvapivo) čipsetom Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm, v ktorom je zabudovaná podpora pre 5G. Lau však zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil.

Takto by mal vyzerať OnePlus 8 Pro. Render vytvoril @OnLeaks

Potvrdil ale, že cena OnePlus 8 bude o trochu vyššia práve kvôli 5G konektivite. Podľa jeho slov sa však nebavíme o čiastkach, za aké sa predáva napríklad séria Galaxy S20 od Samsung.

Výkonnejší model, OnePlus 8 Pro, sa nám aj spolu so štandradným variantom ukáže už túto jar.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať