oneplus 7 pro

OnePlus 8 Lite by mohol byť vybavený čipsetom od MediaTek a 90 Hz displejom

Výrobca naposledy vydal odľahčený smartfón ešte v roku 2015. Vtedy išlo o zariadenie OnePlus X. Je teda OnePlus 8 Lite jeho priamym nástupcom?

Spoločnosť OnePlus má už budúci mesiac ukázať svoju najnovšiu sériu vlajkových lodí, a teda OnePlus 8. Rad však údajne nebude pozostávať len zo štandardného a výkonnejšieho modelu, ale aj odľahčeného variantu – OnePlus 8 Lite, informuje web Android Authority.

Výrobca naposledy vydal odľahčený smartfón ešte v roku 2015. Vtedy išlo o zariadenie OnePlus X. Môže teda byť OnePlus 8 Lite jeho priamym nástupcom?

Informátor Ishan Agarwal a server 91Mobiles tvrdia, že OnePlus 8 Lite bude vybavený čipsetom od MediaTek. Názov konkrétneho modelu síce nespomenuli, no mnohé špekulácie spomínajú 5G čipset Dimensity 1000. V takom prípade by odľahčené zariadenie disponovalo veľmi slušným výkonom, no nebolo by schopné natáčať 8K či spomalené (960 FPS) videá.

Obidva zdroje sa ďalej zhodli aj na tom, že odľahčený model ponúkne displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, v čom by sa rovnal modelom Pixel 4 a OnePlus 7T. Za svojimi výkonnejšími súrodencami by však stále zaostával o celých 30 Hz.

Čo sa týka ceny a dostupnosti, podľa Ishana by sa mal smartfón začať predávať najskôr na území Spojeného kráľovstva, a to za cenu 400 GBP (cca 459 EUR). Do zvyšku sveta by sa mal dopracovať do júla tohto roku.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať