huawei mate X

Huawei nám už o týždeň ukáže svoj nový skladací smartfón. Pôjde o Mate Xs?

Mate Xs by mal doraziť s podporou šialeného 65 W rýchlonabíjania, čipsetom Kirin 990 5G a o niečo odolnejšou konštrukciou, než akú ponúka štandardný Mate X.

Spoločnosť Huawei potvrdzuje, že 24. februára o 15:00 stredoeurópskeho času usporiada virtuálnu tlačovú konferenciu, počas ktorej nám ukáže svoje najčerstvejšie novinky. Téme sa venuje web Gizmochina.

Tých nás vraj čaká nemálo, no jedna z nich bude z radu vystupovať viac ako ostatné. Reč je o novej generácii skladacieho smartfónu – s najväčšou pravdepodobnosťou Mate Xs.

Huawei Mate Xs – 65 W rýchlonabíjanie, Kirin 990 5G a Android 10

Ako sme vás už informovali prostredníctvom samostatných článkov, novinka by mala doraziť s podporou šialeného 65 W rýchlonabíjania, čipsetom Kirin 990 5G a o niečo odolnejšou konštrukciou, než akú ponúka štandardný Mate X. Po softvérovej stránke má zariadenie poháňať operačný systém Android 10, ktorý bude dopĺňať vlastné rozhranie EMUI 10.

Čerešničkou na torte je jeho cena. Mate Xs totiž môže stáť menej ako Mate X, a to vďaka jednoduchšiemu výrobnému procesu, ktorý sa priamo spája s nižšími nákladmi. Mate X stojí približne 2 300 EUR. Jeho nástupca sa tak môže predávať za nižšiu, alebo maximálne rovnakú sumu.

TIP REDAKCIE
Honor priblížil, ktorým smartfónom doručí aktualizáciu na Android 12

Všetko sa oficiálne dozvieme 24. februára. V ten istý deň (o 18:30) nám svoje novinky ukáže aj podznačka Huawei, Honor.

Total
49
Zdieľaní
Total
49
Zdieľať