Mate X

Huawei Mate Xs má debutovať v marci. Údajne môže stáť menej ako Mate X

Telo Mate Xs nebude len o niečo menšie, ale aj podstatne odolnejšie, čo platí aj pre kĺb. Vďaka menším rozmerom pritom bude zariadenie oveľa kompaktnejšie.

Takmer pred rokom spoločnosť Huawei predstavila svoj prvý skladací smartfón – Mate X. Išlo o vtedy pomerne netradičné zariadenie, no napriek tomu sa stretlo s pomerne pozitívnym ohlasom, vďaka čomu sa chystá pokračovanie v podobe Mate Xs.

Ako píše server Gizmochina, Huawei Mate Xs má debutovať už o dva mesiace, teda v marci. Podľa čínskeho giganta bola (je) jeho výroba o niečo menej náročná ako výroba pôvodného Mate X, čo znamená, že sa môžeme dočkať lepšej kvality za rovnakú, možno i menšiu cenu.

Mate X stojí približne 2 300 eur, čo rozhodne nie je málo. A aj keď je produkcia novinky o niečo menej náročná, ťažko povedať, či sa to výrazným spôsobom prejaví aj na cene. To sa zrejme dozvieme až na jar.

Huawei Mate X
Huawei Mate X

Poženie ho Kirin 990 5G

Generálny riaditeľ Huawei, Yu Chengdong, už dávnejšie potvrdil, že Mate Xs bude vybavený výkonnejším procesorom, kvalitnejším displejom a vynoveným skladacím mechanizmom. O pohon vlajkovej lode sa tak postará čipset Kirin 990 5G.

TIP REDAKCIE
200 Mpx senzor od Samsungu vyceril zúbky: Fotografia pokryla 616 štvorcových metrov!

Čo sa týka dizajnu, telo Mate Xs nebude len o niečo menšie, ale aj podstatne odolnejšie, čo platí aj pre kĺb. Vďaka menším rozmerom bude celé zariadenie oveľa kompaktnejšie, no to už je vec názoru.

Čo poviete vy? Tešíte sa na nový skladací smartfón od Huawei?