Vlajková loď od Sony sa má pýšiť rovnakými fotoaparátmi ako Galaxy S20+

8K HDR videá?

4
Foto: Sony

Spoločnosť Sony mala počas MWC predstaviť svoje najnovšie zariadenia, medzi ktoré spadá aj jej pripravovaná vlajková loď. Svoje plány však musela poupraviť, pretože sa rozhodla, že sa MWC tento rok nezúčastní. Veľtrh bol však nakoniec definitívne zrušený.

Aj napriek komplikovanej situácii sa čerstvých produktov dočkáme, píše server Pocketnow. Výrobca plánuje už čoskoro odhaliť svoju najnovšiu vlajkovú loď, ktorú zatiaľ poznáme ako Xperia 1.1 či Xperia 5 Plus.

A práve o tej sa aktuálne dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Hneď na začiatku vás však musíme upozorniť, že zatiaľ ide o neoficiálne novinky, čiže vám odporúčame ich brať s aspoň menšou rezervou.

A teraz k veci. Podľa zdroja to vyzerá, že vlajková loď skutočne ponesie názov Xperia 1.1 a bude sa pýšiť tou istou konfiguráciou fotoaparátov ako nedávno predstavený Samsung Galaxy S20+.

Aby sme boli konkrétnejší, smartfón by mohol doraziť s 12 Mpx hlavným fotoaparátom, 64 Mpx snímačom s hybridným priblížením a ToF senzorom. Údajne by mal byť taktiež schopný natáčať 8K HDR videá.

Sony Xperia 9 – smartfón strednej triedy

To však nie je všetko. K dispozícii totiž máme aj novinky ohľadom chystaného smartfónu strednej triedy, Sony Xperia 9. Ten by sa mal vyznačovať trojicou fotoaparátov, hrubým vrchným rámikom a čipsetom Snapdragon 765.

Zdroj: Pocketnow