Render iPhone SE 2

iPhone 9 je vraj očakávaný iPhone SE 2. Kedy ho Apple predstaví?

Apple by mal už čoskoro vyrukovať s dlho očakávanou novinkou. Namiesto iPhone SE 2 sa ale vraj dočkáme modelu s názvom iPhone 9.

Americká spoločnosť Apple by už čoskoro mala vyrukovať s dlho očakávanou novinkou. Existuje tu však nemalá šanca, že malý iOS smartfón ponesie nezvyčajné označenie. Namiesto iPhone SE 2 sa vraj dočkáme modelu s názvom iPhone 9.

Ak zoberieme do úvahy dátum predstavenia prvej generácie, tak smartfón spoznáme už počas nadchádzajúceho marca. Prvý iPhone SE uzrel svetlo sveta v druhej polovici mesiaca, preto sa niečo podobné dá očakávať i tentokrát. Medzi novinkami nebudú však chýbať ani nové alebo vynovené iPady.

Nový iPhone SE 2 iPhone 9

V technologických kuloároch sa spočiatku šuškalo, že novinka ponesie označenie iPhone SE 2. Dlho ale netrvalo a internetom začala kolovať správa o neočakávanom premenovaní na iPhone 9.

S touto zaujímavou aj dôležitou informáciou prišiel renomovaný japonský web Matokara, pričom ten ukazuje prstom na bližšie nešpecifikované zdroje z dodávateľského reťazca firmy Apple. Preto ju možno považovať za pomerne dôveryhodnú.

Staré súčiastky, nízka cena

Nový iPhone 9, podobne ako jeho predchodca iPhone SE z roku 2016, ponúkne kombináciu starého dizajnu a starých súčiastok, čo potom pocítime na nižšej cenovke. Keďže výrobca zrecykluje svoje nápady či hardvér, nemusí investovať peniaze do vývoja a potom logicky ušetrí na nákladoch.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!

Smartfón by mal po vizuálnej alebo konštrukčnej stránke pripomínať model iPhone 8. Preto sa pôvodne hovorilo o 4,7-palcovej uhlopriečke. Nový únik však spomína až 5,4-palcový obraz, a to vrátane Face ID funkcionality. To by v praxi znamenalo, že predná strana bude pripomínať iPhone 11, pretože dostane výrez a zmizne tlačidlo Touch ID.

Nedávno uniknuté informácie prezradili, že iPhone 9 meria iba 138,5 x 67,4 x 7,8 mm. S podobnými rozmermi prišiel v roku 2017 aj iPhone 8. Bol však mierne tenší, čo môže znamenať príchod väčšej batérie.

O výkon sa tentokrát postará špičkový high-end čipset Apple A13, ktorý poháňa minuloročný modelový rad iPhone 11. Budúci používatelia sa preto môžu tešiť na prvotriedny hardvér, aký im bez akýchkoľvek pochýb poskytne prvotriedny zážitok z používania.

Matné sklo

Jedným z najväčších rozdielov medzi iPhone 9 a iPhone 8 má byť sklo na zadnej strane konštrukcie. Zatiaľ čo starší model ponúkal lesklý povrch, nový vraj príde s matným. Ak tak nakoniec predsa len bude, klesne pravdepodobnosť, že ho niečím ostrým poškodíme.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať