iPhone XR

iPhone 9: Čo všetko vieme o malom iOS smartfóne?

Apple by mal koncom marca vyrukovať s druhou generáciou malého iOS smartfónu. Novinka by však mala prísť s novým názvom – iPhone 9.

Apple by mal koncom marca vyrukovať s druhou generáciou malého iOS smartfónu iPhone SE. Novinka by však mala tentokrát prísť s tak trošku odlišným názvom. Namiesto iPhone SE 2 sa vraj dočkáme iPhone 9.

Vďaka nedávnemu úniku informácií z Japonska vieme v týchto dňoch povedať, že iPhone 9 ponúkne kombináciu prvkov konštrukcie dvoch starších modelov. Čo sa týka veľkosti, tak má pripomínať iPhone 8, zatiaľ čo predná strana bude s najväčšou pravdepodobnosťou pripomínať iPhone X.

5,4″ aj Face ID

Z toho možno pomerne jednoducho vydedukovať, že tenké rámiky okolo displeja otvoria dvere väčšej uhlopriečke. Namiesto 4,7-palcovej obrazovky by sme sa preto mali dočkať až 5,4-palcovej alternatívy, a to vrátane výrezu, kde spoločnosť Apple umiestní hardvér pre funkcionalitu Face ID. Ak tak predsa len bude, tlačidlo Touch ID nebude absolútne potrebné.

V úniku sa síce spomínajú až dva modely, no je vysoko nepravdepodobné, že Apple prinesie malý iPhone 9 a ešte k tomu aj vynovený iPhone 8. Píše o tom napríklad aj web GSMArena. Máme tu česť s veľkým chaosom v informáciách, ktoré tak či tak nie sú oficiálne.

V roku 2020 môžeme podľa renomovaného analytika očakávať až štyri nové iPhony s pokročilými OLED displejmi. Jeden vraj ponúkne 5,4″, dva 6,1″ a štvrtý až 6,7″ uhlopriečku.

Výkon a cena

Nedávne úniky tvrdia aj to, že iPhone 9 poženie minuloročný čipset Apple A13 Bionic, ktorý je v útrobách iPhone 11. Používatelia sa v takom prípade môžu tešiť na výkon, aký ich zaručene nesklame. A to ani pri hraní graficky najnáročnejších mobilných titulov.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!
iPhone 9 by mohol vyzerať ako iPhone XR
iPhone 9 by mohol vyzerať ako iPhone XR (FOTO Marek Urban)

Technickú špecifikáciu má okrem iného tvoriť i 3 GB operačná pamäť RAM, 64 a 128 GB úložiská alebo hlavný fotoaparát s jedným snímačom. Výrobca v podstate zoberie nevyužité súčiastky na skladoch a vytvorí z nich staro-nový model. Vďaka tomuto kroku ušetrí na nákladoch a my potom môžeme očakávať cenovku, ktorá sa bude pohybovať okolo 500 eur.

Predstavenie

Nový iPhone 9 by mal uzrieť svetlo sveta koncom nadchádzajúceho marca. Vyplýva to z dátumu predstavenia prvej generácie, ktorú sme spoznali 21. deň v mesiaci. K tejto výnimočnej udalosti došlo ešte v roku 2016, takže je najvyšší čas, aby Apple konečne ukázal už netrpezlivo očakávaného nasledovníka iPhone SE.

Sériová výroba malého iPhonu vraj odštartuje v priebehu februára, píše Bloomberg.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať